Шліфер Йосип Григорович

Лікар-рентгенолог, доктор медичних наук.

Напевне, не всі знають, що в Олександрії у 1896 році народився Йосип Григорович Шліфер. Навчався в чоловічій гімназії, був дружний з Дмитром Чижевським, брав активну участь в роботі просвітницького гуртка, куди входила передова молодь міста. В дитячі роки йому довелось пережити тяжке життя в бідній родині дореволюційної Росії. У 1917 році став студентом Харківського медичного інституту, закінчивши який, спеціалізувався, в молодій на той час, галузі рентгенології.

Тільки любов до праці, завзятість, і стремління отримати освіту допомогли йому у 1922 р. закінчити Харківський медичний інститут. Після отримання диплому лікаря була вибрана спеціальність – рентгенологія. Спеціалізувався він в цій галузі практичної медицини в стінах Українського інституту рентгенології. Процес спеціалізації проходив одночасно з дослідницькою діяльністю.

У 1935 році Й. Шліфер захистив докторську дисертацію, в якій були викладені результати його досліджень слизової оболонки шлунку за допомогою рентгенівських променів. Через два роки побачила світ його монографія про рентгенодіагностику пухлин шлунку.

У 1936 році доктор медичних наук Й. Шліфер був затверджений в ученому ступені професора і обраний завідуючим кафедрою рентгенології Українського інституту удосконалення лікарів в Харкові, а через кілька років його запросили на цю посаду в 2-й Харківській медичний інститут. Працюючи тут, він особливо багато уваги приділяв рентгенодіагностиці захворювань центральної нервової системи і захворювань вуха. Успіхи його на науковій ниві обумовлювалися не тільки здібностями, а й старанністю, любов’ю до науки.

У 1942 році, у зв’язку з тимчасовою окупацією німецько-фашистськими військами Харкова, професор Шліфер евакуювався в столицю братською Киргизії місто Фрунзе, де завідував кафедрою рентгенології в Киргизькому медичному інституті. Працювати довелося не довго.

У 1942 (1943) році не дочекавшись звільнення рідної України Йосип Шліфер помер.

Джерело: Календар знаменних і пам’ятних дат м. Олександрії на 2016 рік.

За більш детальною інформацією звертайтеся після карантину в Центральну міську бібліотеку м. Олександрія в сектор краєзнавчої роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.