4

Шкільні літні табори в бібліотеці для дітей Ч.2

Літні канікули набирають обертів. Бібліотекарі центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю. Гагаріна намагаються зробити дозвілля користувачів не тільки приємним і цікавим, а й змістовним.

Більше трьохсот вихованці літніх шкільних таборів Недогарської, Новопразької, Користівської шкіл, а також ОК, ОНВК, ЛІТ, ЗНЗ № 2 та 6 протягом тижня відвідали дитячу бібліотеку. Тут на них чекали надзвичайно цікаві заходи та екскурсії. Серед них: казковий каламбур, бібліопотяг, експрес дружби, фольклорні посиденьки, лялькові вистави, літературне асорті та ін.

Одним з найяскравіших та наймасовіших виявилася година веселих витівок «Веселі абракадабри», під час якої малеча мала змогу не лише потрапити в казку, а й поспілкуватися та пограти з казковими героями. Гусениця Бася, веселі комашки Жу-жу та Ко-ко та цвіркун Коня зустрічали дітей та всі разом намагалися протистояти чарам підступного павука.

Казкотерапію випробували на собі відвідувачі кімнати казок. Після перегляду лялькової вистави, кожен з присутніх приміряв на себе роль улюбленого персонажу.

А під час екологічної ігротеки «Літній пікнік» бібліотекарі разом з відвідувачами та деякими мешканцями міні-зоопарку перемістилися на галявину біля приміщення, де переглядали цікаві книги про тварин та природні цікавинки світу. Також обговорювали екологічні проблеми та їх подолання.

10 червня в рамках циклу літературних канікул бібліотекарем молодшого відділу було проведено казковий каламбур «Мандрівка казками з улюбленими героями» для учнів літніх оздоровчих таборів Новопразької ЗОШ. Метою заходу було донести до маленьких читачів особливість світу казок. Ознайомити дітей з жанрами – народної та авторської казки; працювати над виразним, правильним читанням казки; закріплювати вміння переказувати казки; продовжувати розвивати зв’язне мовлення, пізнавальні інтереси, мислення, артистичні здібності учнів; розвивати вміння самостійно мислити; виховувати естетичні почуття, позитивне відношення до героїв казки.

Навчити дітей правильно і мудро поводити себе в колективі однолітків, жити між собою у дружбі й мирі, розвивати вміння спілкуватися, розуміти і поважати думку інших, виховувати почуття обов’язку, толерантності намагалися на експрес-дружбі «Якщо друг у тебе є, життя радісним стає». Перш ніж вирушити у подорож, незвичайним експресом дружби, потрібно було привітатися. Експрес у нас незвичайний, то ж і привітання мало бути незвичайним, розпочалося воно так: «Треба всім нам привітатись: «Добрий день! Дружно весело сказати: Добрий день!…» Після привітання помчав веселий експрес дружби зупинками: «Стежина добра»; «Квітучий сад»; «Сонце доброти»; «Ігрова», де грали в гру-розминку «Це мій кращий друг і я!»; гру-руханку «Ми йдемо шукати друга»; гру “Так і ні” та ін.

«В Інтернет – центрі канікули, нам сумувати ніколи» – Play-пригода, організована бібліотекарями інтернет-центру для малечі, під час якої учасники одержала масу позитиву. Вдало пройшовши всі етапи гри «Планета логіки», діти відвідали 3-D кімнату.

14 та 20 червня юні читайлики взяли участь у літературному асорті «Книжкові пригоди сонячного літа», де показали свою ерудицію та начитаність. Користувачі бібліотеки взяли участь у конкурсах: «Знайди пару», «Послання в пляшці», «Заморочки з бочки», «Упізнай письменника», «Літературна кухня». В ході конкурсів діти продемонстрували свої знання літературних творів та біографій письменників.

Не могли оминути бібліотекарі Зелених свят. Адже одним з пріоритетних напрямків роботи дитячої бібліотеки є формування основ громадянських почуттів засобами народознавства. А Трійця – одне з найбільших свят українців. Тиждень перед Трійцею – Зелений, Клечальний або Русальний, а три перших дні Троїцького тижня називають Зеленими святами. На Зелені свята цвіте жито. Саме в цей час люди намагалися накликати врожай і захиститися клечанням від злих сил. З цим пов’язано кілька стародавніх хліборобських обрядів – водіння „куща”, „тополі”. В основі цих обрядів – символічні постаті врожаю: тополя, кущ. Тож, з метою розширення знань дітей народних звичаїв та обрядів, бібліотекарі зібрали відвідувачів на фольклорні посиденьки «Зелене свято у травах іде». Де знайомили дітей з історією свята, також вони взяли участь у народознавчій вікторині «Народознавче лото», переглянули пізнавальний відеоролик «Добрі традиції». Далі учасники посиденьок перемістилися в українську світлицю, створену самими бібліотекарями. Атмосфера світлиці дозволила створити дух стародавнього села та більш детально познайомитися з побутом українців.

Крім того, продовж тижня проходили екскурсії яскравими куточками книгозбірні: «Казковий дворик», «Зоокуточок», «3-D школа», «Kinect-майданчик», «Кімната Казок».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.