Що робити якщо ти потерпаєш від насилля в сім’ї

«Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах…» зазначено у першій та головній статті Загальної декларації прав людини.

Це значить, що кожна людина – особистість, і ніхто не має права принижувати її та ображати. Але, ж що робити, коли твій ворог − близька людина, коли вдома ти потерпаєш від домашнього насилля? Розібратись саме в цій темі вирішили працівники бібліотеки для юнацтва разом зі студентами Олександрійського державного політехнічного коледжу. А щоб зрозуміти всі аспекти даної теми, до Вітальні довіри, запросили на зустріч психолога Ольгу Журавльову та працівника поліції Максима Уніковського.

За дружнім чаюванням почали дискутувати на тему, що взагалі, можна вважати насиллям. Поліцейський допоміг визначити сам термін «насилля» за чинним законодавством, та роз’яснив які є види саме домашнього насилля. Присутні цікавилися, які є закони для протидії даному феномену.

Також, цікаві питання отримала пані психолог: які фактори сприяють домашньому насиллю?, як взагалі людина стає домашнім «тираном»? та ін.

Бурхливе обговорення викликало питання, чи можна на початковому етапі стосунків виявити «тирана» та чи варто витрачати своє життя і сили на безперспективні стосунки. Психолог провела ситуаційні вправи для студентів, під час яких визначали, чи присутнє насилля у тій чи іншій життєвій ситуації. Дуже приємно було те, що студенти одноголосно впевнені, що родина повинна будуватись лише на домовленості, взаємоповазі, добровільній згоді та любові.

Наприкінці зустрічі кожен присутній охоче пройшов тест «Самооцінка конфліктності», який допоміг визначити ступінь конфліктності кожного.

Захід відбувся в рамках проекту «Платформа 3Д: добра, довіри, досвіду», який підтримано Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та фінансується Європейським Союзом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.