Робота бібліотек із соціально незахищеними верствами населення

Бібліотекарі Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи долучилися до обласного вебінару «Робота бібліотек із соціально незахищеними верствами населення. З досвіду роботи відділу абонемента комунального закладу «ОУНБ ім. Д.І.Чижевського».

Бібліотечні фахівці сектору обслуговування користувачів з особливими потребами поділилися досвідом роботи на прикладі функціонування спеціалізованого комп’ютерного Майданчика «ІнтерСвіт» для людей з вадами зору та незрячих, який було відкрито за проектом «Доторкнись до світу в бібліотеці» завдяки гранту, наданому в рамках Програми Підтримки Малих Проектів (SPA) та Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).

Бібліотекарі області мали змогу познайомитися з цікавими соціальними фотопроєктами, напрямками співпраці бібліотек з громадською організацією «Серце матері» тощо.

Тема вебінару дуже важлива, тому що саме бібліотекарі, дійсно, є «лікарями людських душ», як було зазначено колегами, а бібліотечні заходи завжди спрямовані на те, щоб підняти настрій людей з обмеженими фізичними можливостями, відволікти їх від тяжких думок, хвороб, намагалися розірвати замкнене коло, в якому вони часто опиняються.

Бібліотека – це те унікальне місце, де люди з особливими потребами вчаться адаптуватися в оточуючому світі, отримують можливість ліквідувати недостатнє спілкування та можуть долучитися до життя у соціумі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.