Приборкай Книжкозавра

10 та 11 грудня центральна міська бібліотека для дітей Олександрійської міської ЦБС долучилась до проекту з розвитку читання «Як приборкати Книжкозавра», який пропонує Фундація Дарини Жолдак у партнерстві з ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Маленькі «читайлики» 3-4-х класів груп продовженого дня Олександрійського навчально-виховного комплексу (ЗНЗ І-ІІ ступенів №17 – ліцей), навчально-виховного комплексу “Олександрійський колегіум – спеціалізована школа» завітали до бібліотеки на літературно-ігровий практикум, щоб приборкати Книжкозавра.

Діти активно і весело брали участь у запропонованих завданнях, іграх, конкурсах.

Під час заходу малюки із задоволенням виконували вправи на сміхочитання. Діти з радістю декламували вірші, твори українських поетів, прозаїків, наслідуючи звуки котика, мишки, Баби Яги, інопланетянина. Деякі з дітей пропонували свої варіанти читання: сови, зайчика, вовка, домового, кози тощо.

Після прочитання вірша модератор запропонував уявити і намалювати автора. Діти створили чудові шедеври портретів. Скільки було сміху, коли вони побачили справжні фото поетів та письменників! А далі були цікаві факти з життя сучасних дитячих письменників та поетів.

І не випадково книги Сашка Дерманського, Івана Андрусяка, Романа Скиби, Юрія Бедрика, Мар’яни Савки, Оксани Кротюк та інших сучасних українських письменників миттю розлетілися з книжкової полички.

А ще школярі весело виконували такі творчі вправи: «Малюнок літерами», «Приклади без чисел», «Паліндроми (або слова-раки)», які відгадували один поперед одного за допомогою фліпчарту.

Дещо складною, на перший погляд, була для дітей вправа «Анаграма», в якій із запропонованих слів потрібно було утворити нові слова. Діти губилися і хвилювалися. Але модератор прийшов на допомогу. Разом із дітьми були утворені нові слова і рими. Дівчатка та хлопчики смакували «Зашифрованим сніданком».

Ці вправи дають змогу діткам навчитися спілкуватися, працювати в групах, розвивати креативне мислення та свої здібності.

Школярам надзвичайно сподобався креативний сучасний підхід до читання українською мовою. Вони мали бажання і далі продовжувати приборкувати розумного, начитаного та веселого «Книжкозавра».

Модератор практикуму бібліотекар Зінаїда Гнойова на прохання дітей пообіцяла обов’язково запросити їх на зустріч з «Книжкозавром» у наступному році.

Дякуємо Фундації Дарини Жолдак за гарну ідею та чекаємо на подарунок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.