Продовжуємо навчатися!!!

21 квітня міські бібліотекарі взяли участь у незвичайному ВЕБІНАРІ «Альтернативна та додаткова комунікація вдома. Пізнаємо оточення, навчаємося спілкуватись та читати за піктограмами».

Сьогодні кожна дитина потребує спілкування, але не кожна має змогу реалізувати цю потребу. До наших бібліотек приходять діти, яким недоступне звичне для інших мовлення та комунікація. Зрозуміти їх допоможуть альтернативні засоби комунікації: спільні ігри, заходи, розваги, майстер-класи або пустощі, за допомогою яких діти встановлюють контакт, обмінюються інформацією та впливають одне на одного. Книжки з піктограми створені саме для того, щоб навчити дитину навичкам спілкування.

Під час вебінару ми дізналися: для чого потрібні піктограми дитині з РАС, як розвивати мовлення за допомогою піктограм: ігор та книг, для чого потрібні книги та як ми пізнаємо світ і що потрібно знати дитині з РАС тощо.

А ще ми познайомилися з дитячими книжками, що навчають читанню за допомогою піктограм PCS: «Білосніжка»; В. Кисельова-Саврасова «Марійка захворіла» та «Зоопарк».

СПІКЕР – Валерія Кисельова-Саврасова, уродженка Одеси, філолог, педагог, викладачка університету м. Малага в Іспанії, дитяча письменниця, авторка адаптованих книжок з піктограмами в Іспанії та Україні, мама дитини з діагнозом аутизму.

Вебінар проводився в рамках соціального партнерства, ініційованого ТОВ «ХУАВЕЙ УКРАЇНА» спільно з соціальним підприємством «ДивоГра» та був цікавий, інформативний і корисний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.