Про серйозне – по-дитячому просто

Діалог Лариси Ніцой з юними читачами

Як заохотити до читання сучасних дітей, ненав’язливо привчити малечу до цього корисного заняття в епоху найрізноманітніших гаджетів? Це питання на часі не тільки у бібліотекарів, вчителів, а й у багатьох батьків.

Варіантів вирішення даної проблеми чимало. Один із них (до речі, геніальний!) яскраво продемонструвала в Олександрійській центральній міській бібліотеці для дітей сама Лариса Ніцой – відома українська дитяча письменниця, педагог, громадський діяч і просто яскрава, цікава, незабутня жінка з дуже щирою душею.

Діалог письменниці з учнями молодших класів різних навчальних закладів міста не міг не вразити! Потрібно було лише бачити захоплені оченята, осяяні посмішками обличчя дітей, непідробне бажання спілкуватися, коли Лариса Миколаївна розкривала свої письменницькі таємниці: як з’являються персонажі її книг (а вони реальні, з життя!), як художники працюють над ілюстраціями до творів (а це, виявляється, захоплюючий процес!), як книги друкуються та зшиваються.

Письменниці чудово вдається неймовірне: говорити з малечою про серйозні речі (патріотизм, порядність, любов до рідної мови) – простими словами, які залишають важливий слід у душах хлопчиків та дівчаток. Варто тільки поринути у світ повчальних дитячих книг – «Незламні мураші», «Неслухи і вередулі», «Страшне страховисько», «Автомобільчик», «Дві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку» та багато інших.

Бібліотекарі розвеселили дітей та й саму Ларису Миколаївну появою в актовій залі веселого Кота, який живе на персональному сайті письменниці і допомагає усім бажаючим брати участь у різноманітних конкурсах від Лариси і вигравати її чудові книжки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.