Правова Планета Дитинства

Діти, як найбільш вразлива частина суспільства, гостро переживають наслідки найсерйозніших суспільних проблем: криза сім’ї, бідність, недосконалість механізмів захисту прав дитини тощо.

Тому світова спільнота намагається привернути увагу широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

Бібліотекарі філії №10 також не залишилися осторонь цієї проблеми і провели актуальний репортаж «Правова планета дитинства» для учнів 7 –Б класу ЗНЗ №10. Під час заходу мова йшла про права дітей, про Конвенцію ООН про права дитини, про громадські і благодійні організації, які головним своїм завданням вважають захист дітей.

Також в рамках співпраці з Олександрійським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової на захід було запрошено фахівця центру Лунгу А.О., яка розповіла дітям, що робити, якщо порушують права дитини; про те, що особи, винні у порушенні вимог законодавства про охорону дитинства, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законів України.

На розгляд школярів пропонувалися різні життєві ситуації. Проблеми обговорювали та з’ясовували, які права дитини порушені, що треба знати, якщо дитина стала жертвою поганого відношення до неї, визначали які види насильства застосовувалися відносно дітей. Крім того, діти засвоїли, що свої права знати треба, але треба пам’ятати і про обов’язки, не порушувати прав інших людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.