Правова абетка «Чомучкам і Чомусикам»

18 березня 2019 року в Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю. Гагаріна відбулася правова абетка «Чомучкам і Чомусикам», учасниками якої стали учні 4-Д класу Олександрійського колегіуму.

Захід розпочала бібліотекар Звєрова Наталія, яка зауважила, що з дитячих років діти та підлітки потрапляють в різні життєві ситуації, коли необхідно знати свої права та обов’язки. Буває так, що ми не знаємо, як захистити своє право, що для цього слід зробити, до кого звернутися за допомогою.

Саме тому на зустріч з дітьми завітав Правознайко (провідний бібліотекар Волкова Галина). Він розпочав своє знайомство з віршика-привітання. Школярі швидко і з зацікавленістю долучилися до розмови. Разом з ведучими дізнавалися про свої права, обов’язки за допомогою загадок. Діти дізналися, що означають слова «декларація», «конвенція» та інші незрозумілі для них слова.

Також було обговорено низку питань про цінності людського життя, про поведінку в школі, вдома, громадських місцях. Діти ставили дуже багато різних запитань, на які отримували вичерпні відповіді.

Школярі переглянули відеоматеріали «Подорож з казковими героями до Країни Права» проекту «Мої права — моє життя» та подорожували з героями казок – по ст. Конвенції про права дитини. Розбирали повідомлення, які надійшли на електрону пошту від казкових героїв (дізнавалися від кого вони, як називається казка та які права було порушено).

Грали в ігри «Правова стрічка», «Веселий м’яч», на смайликах отриманих від Правознайки писали свої права.

Захід пройшов в дружній і теплій атмосфері! Головний висновок, який зробили школярі: правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі й у повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.