Права дітей груп ризику в Україні

Сьогодні, 10 грудня, міжнародне свято – День прав людини.

В цей день працівники бібліотеки-філії №10 вирішили приділити особливу увагу правам дітей групи ризику. Учасниками актуальної розмови з фахівцем стали діти, схильні до порушень прав та обов’язків ЗНЗ №10. На захід було запрошено начальника служби у справах дітей Олександрійської міської ради Яковлєва Юрія Олександровича.

Всі ми живемо за певними законами та обов’язками. Відносно обов’язків нас із дитинства знайомлять у сім’ї, дитячому садочку, школі. А, от що ми знаємо про свої права, особливо якщо належимо до категорії дітей групи ризику? Куди необхідно звернутися, щоб захистити їх? На ці актуальні питання діти отримали відповіді від Юрія Олександровича.

Зустріч проходила у формі активного діалогу. Питання дітей виокремлювалися різноплановістю: чи необхідна батьківська згода для виїзду за кордон? Чим відрізняються бездоглядні діти від дітей вулиці? Як вберегтися від кід-непінгу? Чи застосовується до дітей групи ризику кримінальна відповідальність і в яких випадках? Чи є на території нашого міста безпритульні діти? Нікого не залишили байдужими розповіді Юрія Олександровича про складні випадки з життя дітей, з якими доводиться йому працювати. Дуже радує те, що в нашому місті немає дітей вулиці, і їх служба слідкує за цим і приділяє великі зусилля до забезпечення прав дітей. Наприкінці зустрічі Юрій Олександрович наголосив: – «Щоб не потрапити в складні життєві ситуації діти повинні більше спілкуватися зі своїми батьками, вчителями, соціальними педагогами, розповідати їм не лише про свої досягнення, а і про особисті проблеми. І це надасть змогу уникнути різних конфліктних ситуацій як в школі, так і в спілкування зі своїми однолітками та батьками».

Крім цього ще пограли в цікаві психологічні ігри: «Чарівний клубочок» та «Розплутай змію», які довели, що з будь-яких складних ситуацій є вихід, досить тільки поміркувати.

Маємо надію, що такі зустрічі допоможуть дітям проаналізувати власні дії, вчинки, заставлять переосмислити цінності, сприятимуть вихованню в учнів людяності, відповідальності, поваги та любові один до одного, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.