1

Підтримай Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства

У всі часи, у всі віки насилля, як суспільне явище, поставало в житті кожного народу і зустрічалося дуже часто, не дивлячись на національність, соціальний статус, приналежність громадян до тієї, чи іншої віри.

Довгий час у суспільстві вважалося неприйнятним говорити відверто про дане явище. Будь це насилля у світі, в державі, в колективі, чи сім’ї.

Як відомо, найвищою цінністю будь-якої держави, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека. Тому впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «_16 днів_ проти_ насильства».

Дати проведення акції є символічними. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи різні заходи проти насильства, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, соціального статусу є порушенням прав людини.

25 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Продовжуючи «ланцюжок-застереження» в рамках акції «16 днів проти насилля», активісти Центральної міської бібліотеки ім. О.Пушкіна, не дивлячись на дощову погоду, вийшли на центральну площу міста з тематичним бібліоміксом «Підтримай Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства». В ході акції проводилась інформаційна робота, щодо попередження насильства, поширювалися листівки з контактами служб допомоги в критичних ситуаціях, а також роздавалися символічні браслети «Зупини насильство проти жінок та дівчат».

В межах бібліотеки діє книжкова викладка «Насильству-НІ!».

Захід відбувся в рамках проекту «ДоброДій», який підтримано Міжнародною організацією з міграції та фінансується Європейським Союзом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.