Перше вересня в дитячій бібліотеці

Ось і настав він, довгоочікуваний день для всієї дітвори – день зустрічей, день усмішок, день Першого шкільного дзвоника.

Стало доброю традицією зустрічати Перше вересня – початок нового навчального року – як велике і радісне свято.

Тож до Дня Знань Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю.Гагаріна підготувала заходи, які були спрямовані в цьому році на поглиблення знань школярів про інтеграцію України до Європейського Союзу.

Свій перший урок в День Знань юні читачі 4-Д класу Олександрійського колегіуму провели в бібліотеці, де вони стали учасниками уроку-мандрівки «Україна на карті Європи». Народженню патріотичних ідей у серцях юних читайликів сприяли різні форми діяльності: розповідь бібліотекарів про нашу державу, її місце серед інших країн Європи, участь школярів у вікторинах та змагання із знання символів України, традицій та звичаїв нашого народу; перегляд відео-презентації «Україна на карті Європи» та мультфільму за мотивами української казки «Жив-був пес»; складання колективного побажання найкращій у світі країні.

1-го вересня прихильники новітніх технологій – восьмикласники ЗНЗ № 9 взяли участь у віртуальній екскурсії «Україна в сім’ї європейських народів» у дитячому Інтернет-центрі. Діти мали змогу поглибити свої знання про країни Європи, які входять до складу ЄС, а також про національні, духовні і культурні надбання європейських народів. Захід супроводжувався мультимедійною презентацію «В Європу з Україною в серці».

Під час гри «Світ навколо нас» школярі проявили пізнавальну активність і логічне мислення. Знання про державну символіку (Герб, Прапор, Гімн), закріпили загадками, прислів’ями та розгадуванням кросворду «Україна».

Учнів 8-9-х класів ОНВК №17, колегіуму запросили на годину-подорож та спілкування «Я – громадянин України, європейської країни», «Що ти знаєш про Європу? Розкажи Європі про себе». Під гаслом «Ми маємо бути зрозумілі Європі, а Європа – нам» бібліотекарі намагалися сформувати у старшокласників уявлення про актуальність питань євроінтеграції, розкрити досягнення країн-членів ЄС.

Заходи проходили в форматі подорожі. Діти мандрували країнами Європи, де на кожній зупинці на них чекали цікаві завдання: «Географічне лото», «Кулінарне асорті», «Разом, швидко, правильно», «Країна – столиця» тощо. Хлопці та дівчата намагалися швидко та вірно дати відповідь у конкретних ситуаціях.

Головною родзинкою подорожі «Я громадянин України – європейської країни» був віртуальний голуб миру, який допомагав здійснити мандрівку. Ігрові подорожі доповнювалися відеороликами: «Як влаштований Європейський Союз», «Україна це Європа», «Моя Україна», «10 цікавих фактів про Європу»; інтерактивними іграми «Дива Європи», вікторинами, майстер-класом «Мій голуб – символ миру, щастя і добра»

Відчуття, які виникають першого вересня, неможливо порівняти ні з якими іншими. Заходи були наповнені святковими та патріотичними настроями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.