Онлайн-презентація

«Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги»

13 січня 2021 року на платформі Zoom відбулася онлайн-презентація від ВГО Українська бібліотечна асоціація результатів міжнародного проєкту «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що підтримується Європейським Союзом за програмою Дім Європи.

Зустріч відбулася за наступними тематичними блоками:

– Культурні та креативні індустрії та бібліотеки: напрями синергії (спікери: Оксана БРУЙ, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація; Ілона ДЕМЧЕНКО, програмна менеджерка, гранти міжнародної співпраці та культурної інфраструктури проекту «Дім Європи»; Вероніка СЕЛЕГА, генеральний директор Директорату внутрішньої та гуманітарної політики Офісу Президента України; Анастасія ОБРАЗЦОВА, т.в.о. генерального директора Директорату книговидання та креативних індустрій Міністерства культури та інформаційної політики України; Павло БІЛОДІД, керівник міжнародної асоціації «Культура і Креативність»);

– Дизайн-мислення та нові бібліотечні послуги (спікери: Ярослава СОШИНСЬКА, виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна асоціація; Лізбет МЕРКЕДАЛЬ, Даніель СВАНХОЛЬМ, Публічні бібліотеки Орхуса, Данія; Ірина ШЕВЧЕНКО, директорка Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв);

– Розвиток інноваційного креативного простору громади: роль бібліотеки (спікер Оксана БОЯРИНОВА, керівниця проєктів ВГО Українська бібліотечна асоціація).

В ході зустрічі говорили про реалізовані інноваційні бібліотечні послуги в бібліотеках України та Білорусії у сфері культурних індустрій.

Однією з нових послуг стала і Студія дизайну і краси «Креатив», яка запрацювала в Олександрійській міській ЦБС з вересня 2020 року.

Марина Дерун, завідувачка відділу обслуговування центральної міської бібліотеки виступила спікером та поділилася з колегами досвідом впровадження інноваційної бібліотечної послуги в книгозбірнях міста.

Хочеться зазначити, що за період з вересня по грудень 2020 року, завдяки копіткій праці бібліотекарів було проведено 5 офлайнових майстер-класів для олександрійців та відзнято 19 відео-роликів, які опубліковано на фейсбук-сторінках та Ютуб-каналах центральної міської бібліотеки та Олександрійської міської ЦБС.

Неабияким успіхом користуються відеопокази МК, адже їх перегляд на 01 січня 2021 року склав майже 5000.

Шановні олександрійці! Ми охоче будемо розвивати свої креативні послуги далі та формувати креативне середовище в громаді міста! Повідомляємо, що робота Студії триватиме і у 2021 році, ми, бібліотекарі, з радістю будемо дивувати новими креативними та доступними майстер-класами.

Пам’ятайте: ми з вами дивимося в одному напрямі!

Переглянути виступи спікерів можна тут: https://www.facebook.com/ula.org.ua/videos/435746664136582

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.