Ой на горі, на горі горіли купальські вогні
Колоритне свято відбулося в стінах центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю. Гагаріна напередодні Івана Купала – «Ой на горі, на горі горіли купальські вогні».
Воно є одним із найдавніших народних свят. В основі купальських обрядів лежать культи вогню, води та рослинності. Обрядові ігри та вірування супроводжувалися купальськими піснями, веселими забавами, хороводами, плетінням вінків і ворожінням, розкладанням багаття, купанням та обливанням водою. Купальська ніч вважалася чарівною, тому дівчата у цей час ворожили за допомогою вінків на свою долю. А ще у цю ніч найсміливіші шукали цвіту папороті, яка, вважалося, розквітає опівночі, загорається вогнем і тут же осипається. За повір’ям, тому, хто встигне зірвати квітку папороті, відкриються заховані скарби, а сам він дістане чудодійну силу та знання.
Бібліотекарі власними руками створили декорації купальського вогнища та водойми, щоб ближче познайомити своїх малих користувачів зі звичаями та віруваннями українців. Зал був прикрашений квітами та запашними травами, адже рослини цього дня набувають цілющих та магічних властивостей.
На фольклорне свято завітала «нечиста сила» на чолі з Володаркою. Лукавий Чорт заморочив голову Господині Лісу своїми байками, а в цей час хитра Кікімора викрала скриню з сонцем. Та наробити шкоди вони не встигли, бо Лісовик перехопив їх, зв’язав і привів на людський осуд. Господиня Лісу покропила все навкруг свяченою водою і все зло вмить пропало. Щоб розвеселити присутніх дітей, на свято завітала красуня Купальська ніч. Вона подарувала присутнім пісні та танці у виконанні вихованців літературно-ігрової студії «Дивограй», що діє при бібліотеці: Бесараб Еліни, Анідалової Елизавети, Калішевської Софії, Лазаренко Аліси, Кареліної Глорії та Ткачової Катерини.
В кінці заходу діти взяли участь у веселих народних іграх «Віночок», «Ставай в коло», «Вербова гілочка», «Сірий вовк», «Мак» тощо.