Обласний семінар
«Публічні бібліотеки Кіровоградщини в територіальних громадах: умови, виклики та можливості»
Дуже плідне професійне спілкування бібліотечних фахівців Кіровоградської області розгорнулося 2 червня: обласна універсальна наукова бiблiотека iм. Д.I. Чижевського запросила колег долучитися до семінару «Публічні бібліотеки Кіровоградщини в територіальних громадах: умови, виклики та можливості» за участі фахівців Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.
Відкрила семінар Животовська Валентина Григорівна – директор комунального закладу «ОУНБ ім. Д.І.Чижевського», а потім була спікером зібрання і надала дуже цінну консультацію для бібліотекарів «Про стан мережі бібліотек області в територіальних громадах: умови, виклики, можливості», висвітивши надважливі питання сьогодення книгозбірень: про моделі мережі публічних бібліотек в територіальних громадах області, поповнення фондів публічних бібліотек від Українського інституту книги у 2021 році, інформатизацію бібліотек, проектну діяльність закладів як запоруку їх розвитку, про основні очікування від оновлення законодавства та багато іншого.
На одному диханні прослухали і навіть багато важливого занотували у процесі виступу Лагути Людмили Вікторівни – головної бібліотекарки науково-методичного відділу НБУ ім. Ярослава Мудрого стосовно питання: «Бібліотеки територіальних громад у правовому полі: збереження та розвиток закладів».
Завідувач науково-методичного відділу ОУНБ Циганкова Любов Олексіївна проконсультувала колег стосовно організації діяльності публічної бібліотеки з філіями в ОТГ, звернувши увагу на нормативно-правову базу, установчі документи бібліотеки, мінімально необхідні умови для організації надання належних бібліотечних послуг, структуру та штатний розпис публічної бібліотеки тощо.
Літвінова Єлизавета Геннадіївна, заступник директора з наукової роботи, детально розкрила суть Стратегії розвитку читання на 2021 -2025 роки «Читання як життєва стратегія», її мету, стратегічні напрями, дослідження, які були враховані при розробці Стратегії, а також познайомила з дуже цікавими статистичними даними за темою.
Осокіна Аліна Петрівна, завідувач відділу документів із економічних, технічних та природничих наук, розповіла про інформаційні платформи обласної бібліотеки, які сприяють підвищенню якості життя: Школу досвідченого споживача та платформу з питань праці.
Завідувач відділу з питань медицини та охорони здоров’я ОУНБ Завіна Оксана деталізувала інформаційно-просвітницьку місію «Академії здоров’я».
Цікавим був досвід роботи відділу обслуговування по організації публічних лекцій в бібліотеці від завідувача відділу Рєзнік Ірини Василівни.
Не міг не зацікавити усіх і виступ завідувача інформаційно-бібліографічного відділу Андрійченко Наталії Павлівни за темою: «Нові віртуальні сервіси ОУНБ ім. Д.І.Чижевського».
Про наукові розвідки з охорони культурної спадщини дізналися з консультації Зеленської Наталії Миколаївни – завідувача відділу рідкісних і цінних видань комунального закладу «ОУНБ ім. Д.І.Чижевського».
Дуже корисними були методичні рекомендації про створення інформаційних хабів з гендерних питань від Дубиної Любові Олександрівни – головного бібліотекаря науково-методичного відділу.
Надважлива інформація була отримана від Ткаченко Оксани Василівни – заступника директора з основної роботи – про можливості благодійних фондів та міжнародних донорських організацій. Адже зараз процвітають та приносять найбільшу користь своїй громаді тільки ті бібліотеки, які займаються проектною діяльністю і навчилися отримувати альтернативні джерела фінансування, тим самим створюючи все більш привабливий образ організації.
Про доречність, своєчасність, потрібність такої фахової комунікації від бібліотекарів обласної універсальної наукової бiблiотеки свідчила значна кількість учасників (більше 100!), активне спілкування у чаті, бажання кожного отримати матеріали семінару для власного вивчення.