Ніхто не має права ображати людину

Вже десятий рік поспіль, 18 жовтня, європейська громадськість відзначає День боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми є однією з головних проблем в Європі.

Щороку збільшується кількість людей, які стають її жертвами. Україна також гостро потребує розробки комплексного законодавства з захисту прав потерпілих, а також з належного покарання злочинців за торгівлю людьми.

З метою привернення уваги громадськості до цієї теми, а також з метою підвищення поінформованості населення про засоби і методи, які використовують торгівці людьми, а також про потенційний ризик експлуатації, зловживань стосовно нелегальних мігрантів – бібліотекарі бібліотеки-філії №10 провели спільно з учнями 9-х класів ЗНЗ №10 етико-правознавчу годину «Ніхто не має права ображати людину».

Захід було підготовлено спільно з соціальним педагогом ЗНЗ №10 Травенко Г.О.

У своїх виступах організатори розповіли, що у щоденному житті люди стикаються з багатьма ситуаціями, які вимагають від них елементарних знань своїх прав і вміння захистити їх в правовому полі. Використовуючи складну економічну ситуацію в країні, високий рівень безробіття та правову недосконалість захисту громадян, нечисті на руку ділки організовують транснаціональний злочинний бізнес – торгівлю людьми та дітьми. Учні дізналися про проблему розслідування таких злочинів та проблему виявлення злочинців; про правову базу для боротьби з торгівлею людьми, створену в Україні та про те, що розроблено урядову програму запобігання торгівлі жінками і дітьми.

Також організатори познайомили молодь з різними формами сучасного рабства, застерегли юнаків і дівчат від небезпечних ілюзій розбагатіти на заробітках за кордоном, підвищили рівень їх правових знань. Окрім того, присутнім було продемонстровано декілька відеофільмів по темі заходу.

У молодих людей, які завтра увійдуть до складного і різноманітного реального світу, має бути сформований світогляд, заснований на повазі до закону, розумінні проблеми прав людини і умінні знайти можливі шляхи її вирішення. Бібліотеки стали такою установою, де кожен читач може отримати потрібну інформацію з питань права.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.