Неймовірно важке це збагнути… Біль навік запікся і застиг

Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути.

Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

29 січня, в бібліотеці-філії №7 для користувачів бібліотеки було проведено інформаційну годину «Неймовірно важке це збагнути… Біль навік запікся і застиг». Бібліотекар мала на меті розкрити суть, причини трагедії під Крутами, виховувати в учнів інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України.

Учні дізналися про подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України. Що вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу.

Також бібліотекар ознайомила дітей з літературою представленою на виставці «Пам’ятай про Крути!».

Минуть роки, століття та пам’ять про юнаків, які полягли під Крутами, не зникне вовік. Не має права зникнути. Адже без неї немає історії. Нема народу, немає країни. Вона світитиме не тільки україн¬цям, а й всім тим, хто готовий покласти своє життя в ім’я ідеї.

В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.