«Неймовірна Олександрія», або об’єднані бібліотеками

«Неймовірна Олександрія» – це фестиваль, який подарували рідному місту в день його народження бібліотекарі Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи під керівництвом команди проекту «ДоброДій», який підтримано Міжнародною організацією з міграції та фінансується Європейським Союзом.

Запитаєте – чому саме «неймовірна»? Та тому, що в нашій Олександрії, дійсно, живуть неймовірні люди – щирі, відкриті до спілкування, активні, готові до співпраці, позитивні. А ще – вони об’єднані між собою бібліотеками! Вони прийшли у свій вихідний день святкувати разом з бібліотеками. І кожному знайшлося заняття до душі.

Переконатися у цьому було дуже просто – варто було просто зазирнути до «Майданчика майстрів», який відкрився о 10:00 біля центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна.

Як там було цікаво! Який веселий настрій панував біля бібліотеки! І кожен знайшов щось цікаве для себе на «Майданчику майстрів: майстер-класи з мехенді – мистецтва розпису тіла хною; кінусайга – мистецтва створення чудових панно, картин з використанням декількох технік; «канзаші» – виготовлення яскравих прикрас для волосся.

А скільки бажаючих, переважно жінок, здійснили свою мрію, навчившись виготовляти ляльку-мотанку – сакральний оберіг, який має чарівну силу і не лише береже родинне вогнище, але й має здатність здійснювати бажання!

За допомогою звичайної фарби гуаші та пензлика каміння перетворювалися на дивовижних тваринок. Вишикувалася справжня черга з бажаючих освоїти цей незвичний і дуже антистресовий розпис камінців.

Особливо піднесений настрій був у найменших гостей фестивалю – малеча ні за що у світі не погоджувалася відходити від столика, відбувалися арт-заняття з кінетичним піском. Та й яке ж це диво – пісок, який не потрібно мочити, щоб зробити з нього пасочку чи цілу фортецю!

Не обійшлося і без святкового аква-гриму. Спеціальними фарбами, які не викликають роздратування і безпечні для ніжної дитячої шкіри, бібліотекарі створювали неповторні малюночки на руках малечі – яскраві соняшнички, символи сонячної енергії, життя, здоров’я, процвітання, а також атрибути символіки проекту «ДоброДій».

До виготовлення вітальної листівки «Олександрійці – рідному місту» в техніці скрапбукінг були залучені як юні мешканці нашого міста, так і дорослі його представники.

«Веселкова палітра талантів» – таку назву мала виставка робіт, виготовлених під час майстер-класів в бібліотеках міста. Судячи по неймовірній зацікавленості городян різними техніками декоративно-прикладного мистецтва, можемо зробити висновок, що тепер бібліотеки поповняться новими бажаючими відвідати майстер-класи.

По-справжньому святковий, піднесений настрій створювали герої улюблених дитячих мультиків – Фіксики у яскравих костюмах, які подарували малечі розважально-ігрову програму «Грайлики-читайлики» та феєрію дитячих малюнків на асфальті «Діти єднають Україну».

Яскрава фотосушка «З добром в серці» розповідала олександрійцям про діяльність команди Добродія протягом майже року.

Створена руками бібліотекарів фотозона «Неймовірна Олександрія» скористалася великою популярністю, багато гостей фестивалю захотіли зробити святкове селфі з Фіксиками.

Завершення фестивалю «Неймовірна Олександрія» було також надзвичайно символічним: патріотичний аеро-сюрприз від бібліотекарів під назвою «Мрію про мир» викликав бурю емоцій у кожного учасника. Коли жовто-блакитні кульки піднялися високо в небо, усі загадали одне-єдине бажання: жити в мирі та злагоді в рідній, процвітаючій Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.