Не особливі потреби, а особливі можливості

21 березня – незвичайний день. Увесь світ відзначає день “дітей сонця” – Міжнародний день людей з синдромом Дауна.

Це особливі дітки – дуже добрі та вірні, позитивні та відверті, із неймовірно щирими посмішками.

Сьогодні їхній день, і бібліотекарі були раді провести його разом в Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю.Гагаріна!

«Не особливі потреби, а особливі можливості!» – так називався захід, який відбувся в дитячій бібліотеці за ініціативи Громадської організації «матерів дітей-інвалідів та інвалідів Олександрії «Серце матері» спільно з Олександрійською єпархією, духовно-просвітницьким центром «Феоферос».

Батьки під час пізнавально-духовної бесіди, присвяченої міжнародному дню поширення інформації про людей із синдромом Дауна, спілкувалися зі священиком Олегом Редько, психологом Мариною Ходою, головою ГО «Серце матері» Юлією Левандовською.

Зі словами привітання до батьків звернувся Єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп.

А від працівників дитячої бібліотеки діти та їхні батьки отримали дуже різносторонню розважально-ігрову програму: це і лялькова вистава «Бібліотека тітоньки Сови», і екскурсія «Закапелками дитячої книгозбірні», і релакс-хвилинки в дитячій вітальні «Капітошка», ігри, танці, перегляд мультфільмів.

Дітки були в захваті і від незвичайних мешканців «міні-зоопарку» під час екскурсії по бібліотеці. Чимало позитивних емоцій викликало перебування малечі в дитячій вітальні «Капітошка» – сухий басейн і душ, пісочна анімація і тактильне панно, лава-лампа і нічник «Зоряне небо», пуфи і безліч різноманітних іграшок не лишили байдужим жодної дитини.

Майстер-клас з розпису пряника, проведений Вікторією Олещенко, змусив і діточок, і деяких мам відчути себе трішечки художниками. Завершився майстер-клас смакуванням тих самих пряників з фруктовими соками.

Усмішки, радість, захоплення, обійми – важко передати словами такі щирі, аж до сліз дорослих, дитячі емоції. Цим «сонячним діткам» дуже потрібні наша з вами увага, турбота, підтримка. І це зовсім нескладно, а неймовірно приємно, тому що душа розквітає від вдалої спроби зробити кращим бодай один день малечі, яка дуже цього потребує!

Загалом день пройшов неймовірно насичено і цікаво, додому пішли всі «втомлені та щасливі», – так висловилися мами Наталія Костенко та Ірина Переляка.

Особливі слова подяки бібліотекарям прозвучали від голови громадської організації «Серце матері» Юлії Левандовської: «Мені здається, що таку бібліотеку ми собі точно не уявляємо, тут є ляльковий театр, бібліотечний зоопарк, кімната психологічного розвантаження, можна переглянути мультфільми на комфортних пуфах. Малюки були в захваті, і залишилися лише приємні спогади».

Оновленню ляльок для театру та створенню Кімнати психологічного розвантаження «Релакс» в бібліотеці завдячуємо команді проекту «ДоброДій», який підтриманий Міжнародною організацією з міграції та фінансується Європейським Союзом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.