2

Насіннєві бібліотеки: від ідеї до реалізації

Хто вважає, що в бібліотеці на вас чекають лише книги, газети, журнали та завжди привітні бібліотекарі, ті дуже помиляються! Бібліотека може бути ще й насіннєва!

Це тоді, коли в бібліотеці з’явиться безкоштовний сервіс, де учасники можуть взяти в користування насіння, так само як книгу. Коли вони зібрали плоди, овочі чи квіти, вони можуть повернути своє нове насіння в бібліотеку. Уявляєте, як цікаво? Але як це все працює, як організувати процес обміну насінням, як накопичити найкращі сорти саме у бібліотеці, як ця ідея сприятиме біо-різноманіттю?

Ось про це і йшлося сьогодні під час онлайнової установчої зустрічі «Насіннєві бібліотеки» під керівництвом Люсьєни Шум, голови Благодійного Фонду «БІБЛІОТЕЧНА КРАЇНА» (м. Київ) та координатора проекту «Жива сучасна бібліотека».

Бібліотекарі Олександрійської міської централізованої системи, як новатори та активні члени своєї громади, звичайно, не залишилися осторонь – подали заявку на участь в ініціативі «Насіннєві бібліотеки» разом із 40-ка іншими книгозбірнями України.

Перша зустріч учасників проекту в режимі онлайн мала на меті знайомство, вивчення світового досвіду насіннєвих бібліотек, обговорення ідей, які ми разом будемо впроваджувати.

Було дуже цікаво! Кожен подав своє бачення реалізації проекту «Насіннєва бібліотека», разом обрали найкраще, тож рідне місто скоро отримає чергове, насіннєве ноу-хау від креативних бібліотекарів ЦБС!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.