1

Народознавча веселка

Колодія зустрічаймо – весну величаймо.

Це свято символізує прихід весни, пробудження життєвих сил як людини, так і усієї природи. Також це час примирення, добра і злагоди. Весна — це, перш за все, – пробудження землі, початок нового життя і пробудження сонця, яке з приходом весни починає все яскравіше сяяти, подовжуючи дні.

11 березня 2021 року до центральної міської бібліотеки для дітей поспішали маленькі сонечка з 2-В класу НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №9 – спеціалізована школа» на народознавчу веселку «Колодія зустрічай – весну величай». Оскільки це було останнє гуляння перед найсуворішим постом — справляли його гучно, весело та смачно.

Герої театралізованого дійства влаштовували велику ярмарку з музикою, піснями та найрізноманітнішими розвагами. Цигани веселили дітей запальними танцями, а Дід Панас з Корівкою Манькою провели ряд естафет: «Веселка», «Кандіметр», «Кулька-повітрулька», «Хто кого?». Школярі були дуже активними під час конкурсу українських приказок та прислів’їв «Як у нас на Україні…».

На це свято були запрошені і дітки з особливими потребами ГО «Серце матері» та з сімей, які опинилися в скрутних життєвих обставинах.

Особливо до душі усім прийшовся конкурс з використанням фліпчарту «Намалюй мені сонечко», адже сонце є символом весни, пробудження природи. Кожен намагався намалювати сонячний промінь найліпший, найтепліший.

В цей тиждень, до Великого посту, всі намагались помиритися, пробачити старі образи та попросити пробачення в інших, тому Колодія часто називають святом “примирення”.

Тому дітям було запропоновано запам’ятати нову «мирилку»: «Мир миром, пироги з сиром, вареники в маслi, ми дружечки краснi».

Не обійшлося свято і без кулінарних традицій. Цього тижня готували велике розмаїття страв: вареники, сирники, млинці, галушки, ряжанку, молочні каші, кисіль… Тож бібліотекарі пригостили всіх присутніх українськими смаколиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.