Нам треба берегти свою країну – Соборну і єдину Україну

22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України, а 22 січня було проголошено всенародним святом.

Того зимового дня в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об’єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: “Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”.

Саме цій знаменній події було присвячене історичне досьє «Нам треба берегти свою країну – Соборну і єдину Україну», яке підготували працівники бібліотеки-філії № 10 для учнів 5-го класу ЗНЗ №10.

Бібліотекар розповіла присутнім про історичні події тих років, зазначила, що ΙV-ий Універсал Центральної Ради – це одна з вершин її державотворчої діяльності, яка протягом короткого часу привела Україну до повної самостійності.

Також, діти переглянули презентацію «Єдина Соборна Україна» та відеоролик «Акт Злуки 22 січня 1919 року».

Відомий український письменник та політичний діяч подій 100-літньої давності Володимир Винниченко писав, що українську історію неможливо читати без заспокійливого. Наше покоління має змінити цю трагічну тенденцію. Пам’ятаючи уроки історії, перед подвигом новітніх Героїв, не забуваймо, що сила нашої держави – в єдності українських земель. І лише наша мудрість, згуртованість, відповідальність і патріотизм кожного, спільна воля до перемоги допоможуть здолати ворога, відновити територіальну цілісність єдиної соборної незалежної Української держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.