1

Мистецтво конфліктології

Життя без конфліктів не існує. Завдання не у тому, аби їх не було, а у вмінні справлятись з ними конструктивно.

Правильно пережиті конфлікти зближують людей та відкривають нові грані розуміння один одного, будують довіру.

А чи маєте Ви навички вміло вийти з конфліктної ситуації, чи знаєте правила поведінки, щоб не спровокувати конфлікт, як сприймає Вас оточення і чи належите Ви до «конфліктних особистостей»? Відповіді на ці та інші запитання отримали учасники тренінгу «Мистецтво конфліктології», учні Ліцею інформаційних технологій та студенти ОДПК, який організували та провели працівники бібліотеки для юнацтва. Учасники намагалися з’ясувати, що ж таке конфлікт, обговорювали як він виникає та наводили приклади конфліктів з власного життя.

Виконуючи вправи, на прикладі конкретної конфліктної ситуації, дискутували, які стратегії вирішення конфлікту є найправильнішими та який стиль поведінки краще обрати для вирішення цієї ситуації.

Під час виконання вправ «Ми творимо» та «Повітряна кулька», учасники переконались, що є багато виходів із конфліктних ситуацій, що дуже важливо контролювати і стримувати свій гнів. А виконуючи вправу «Кошик сміття» кожен учасник мав змогу, хоч і умовно, але викинути в сміття свої найнегативніші риси.

Не менш цікавим стало тестування «Чи конфліктна я людина», яке виявило ступінь конфліктності кожного учасника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.