Мови чисте джерело!

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Свято започатковане Указом президента України з 1997-го року. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Мова – це духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен, в першу чергу, створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – мова. Саме мова є основною ознакою нації, бо формує національний менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначним чинником життя людини і суспільства.

Напередодні свята бібліотекарі бібліотеки-філії №9 з учнями ЗНЗ №19 «Лісова казка» 3-Б кл. провели мовний тюнинг на тему: «Мови чисте джерело!». Бібліотекарі розповіли учням про історію виникнення української писемності, красу і багатство української мови. Ознайомили з великими просвітителями слов’янської мови – Кирилом та Мефодієм, Велесовою книгою, першодрукарем І.Федоровим, переглянули відео «Пересопницьке Євангеліє», бібліотекар Тетяна Василівна розповіла «Казка про мову» та гумореску Павла Глазового «Кухлик». Діти активно приймали участь в різних мовних конкурсах: «Хто я?», «Прислів’я та приказки про мову», «Загадки», «З якої казки?»,прослухали вірші Д.Павличка, В.Симоненка, А.Малишка та ін.

Для користувачів бібліотеки була представлена тематична виставка «Розквітай барвінком рідна, моя мово!».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.