Мовна регата «України диво барвінкове – дзвінка, співуча рідна мова»

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування – це те, що живе в наших серцях.

Центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю.Гагаріна, 21 лютого, запросила своїх читачів – третьокласників Олександрійського навчально-виховного комплексу № 17 разом з батьками на мовну регату «України диво барвінкове – дзвінка, співуча рідна мова». Захід відбувся в рамках проекту «ДоброДій», підтриманого Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та профінансованого Європейським Союзом.

Господиня свята – його ведуча – зустріла гостей хлібом і сіллю, як заведено це на Україні. Та й не забарилася пригостити дітей смачними, запашними пирогами.

На свято завітав і сам капітан Врунгель зі своєю командою. Він люб’язно запросив школярів на свою яхту, і всі разом вирушили в морську подорож, де було безліч мовних розваг, ігор, конкурсів, вікторин: «Морські пазли», «Мовний калейдоскоп», «Мовні острівці», «Скарбниця рідної мови», «Склади слово», «Країна мовних цікавинок», «Мовний перекладач»…

На учасників чекали досить складні випробування: дати якнайбільше правильних відповідей у конкурсі, поставити влучне запитання своїм однокласникам, пояснити прислів’я, змагалися на краще читання гуморесок, скоромовок. Ще дітлахи з цікавістю слухали легенду про українську мову, дізналися цікаві факти про мову та декламували вірші.

Коли ведуча запитала у присутніх, що подобається їм в нашій українській мові і чим запам’яталося сьогоднішнє свято, одна з учениць – Маковей Лариса – відповіла, що вона дуже щаслива, що народилася на українській землі, і вдячна матусі, яка привила їй любов до мелодійної, співучої, рідної мови.

На закінчення заходу найактивніші учасники мовної регати (Тарнавський Єгор, Таран Емілія, Редька Денис, Семенко Павло) отримали призи – настільні ігри «Поясни слово», «Вежа», «Ерудит». Всі інші – «фірмові» календарики центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю. Гагаріна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.