Міський семінар шкільних бібліотекарів, присвячений екологічному вихованню юних читачів

Наш час увійде в історію цивілізації не лише як ера великих досягнень людства, а й, на жаль, як доба глобальної екологічної кризи.

Швидко збільшується негативний вплив на природу, забруднюються внутрішні водойми, моря та ліси, вичерпуються мінерально-сировинні та біологічні ресурси.

Як бібліотеки можуть допомогти трансформувати свідомість дітей від мислення «споживачів» до моделі «творців», які беруть відповідальність за своє майбутнє, майбутнє своєї країни та нашої планети Земля? Які сучасні форми та методи екологічного виховання найбільш дієві?

Всі ці питання та багато інших було розглянуто під час міського семінару шкільних бібліотекарів «Використання інноваційних форм роботи в екологічному вихованні учнів», який відбувся на базі ЗНЗ І-ІІ ступенів №7.

В семінарі брали участь і фахівці Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи: заступник директора ЦБС з питань обслуговування дітей Овдієнко Л.В., завідувач методичного відділу Новіцька Н.В., бібліотекарі центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна: провідні бібліотекарі відділу масової роботи та естетичного виховання Цицерова Л.П. та Гнойова З.М., провідний бібліотекар відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів Волкова Г.В., бібліотекар абонементу Бовгиря Л.В., бібліотекар Інтернет-центру Додатко Н.В.

Вітальне слово директора загальноосвітнього навчального закладу Чепіноги А.В. налаштувало усіх присутніх на позитив та плідну співпрацю.

Методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту міської ради Пащенко Людмила Дмитрівна ознайомила бібліотекарів з планом роботи семінару, а потім усі поринули у цікавий калейдоскоп заходів.

Еко-бум «Збережемо нашу Землю!», підготовлений вчителем музичного та образотворчого мистецтва, художньої культури Некрасовою А. М. спільно зі шкільним бібліотекарем Данилко С.П., а також учнями 8 класу, вразив своєю динамічністю, креативом, чіткістю театралізованої постановки, новизною подачі матеріалу.

Переглядаючи відео-презентацію про роботу шкільної бібліотеки, усі учасники семінару прийшли до висновку, що бібліотекар ЗНЗ №7 прикладає багато зусиль для забезпечення навчально-виховного процесу потрібною інформацією, працює над вихованням в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватися бібліотекою.

Світлана Павлівна Данилко розповіла про інноваційні форми роботи в екологічному вихованні учнів, які вона використовує, та про інші – з досвіду роботи передових бібліотек.

Заступник директора ЦБС Овдієнко Л.В. та завідувач методичного відділу Новіцька Н.В. запропонували вчителям та учням ЗНЗ №7 стати учасниками Міжнародної програми «Діти Створюють Країну», яку впроваджує громадська організація «Українські Креативні Реформатори» на чолі з автором Лілією Ткаченко за сприяння та інформаційної підтримки Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Інтернет порталу «Український Інтерес». Планується об’єднати дітей та молодь різних країн, щоб сформувати цінності відповідального громадянина Землі та поширити інформацію про глобальні завдання для збереження Планети.

Бібліотечні фахівці ЦБС запропонували учням ЗНЗ №7 долучитися до створення нової позитивної картини реальності в Україні, ставши учасниками 30-ти цікавих творчих конкурсів.

А потім у шкільній залі стало весело та гамірно: бібліотекарі міської дитячої бібліотеки подарували дітям (маленьким першокласникам) та дорослим яскраве шоу – бібліо-прогулянку «З книгою навколо світу».

Далі на бібліотекарів чекав «круглий стіл» для підведення підсумків цієї фахової зустрічі, обміну думками, пропозиціями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.