2

Майстер-клас «Витинанки»

Незабаром Новий рік та Різдво! Так хочеться прикрасити власну оселю, бібліотеку, а також подарувати близьким зроблений власноруч презент! Витинанка зможе задовольнити смаки навіть витончених цінителів мистецтва!

Цими вихідними у Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю.Гагаріна, в рамках проекту Добродій, відкрилася «Майстерня Діда Мороза» по виготовленню новорічних витинанок. Цей дивовижний вид рукоділля, витинанка — хороший крок до реалізації творчих можливостей дітей. Тому саме цю техніку обрали бібліотекарі для майстер-класу.

На початку зустрічі присутні відвідувачі дізналися про історію виникнення витинанки, традиції їх використання в давньому українському побуті, та про сучасне застосування. Переглянули відео з історії створення витинанок та познайомилися із видами витинанок та прийомами, які використовуються для їх виготовлення.

Перші свої паперові картини учасники майстер-класу присвятили янголам, новорічним прикрасам на ялинку, сніжинкам для оздоблення оселі. В ході заходу бібліотекарі Оксана та Світлана демонстрували своє вміння витинати, допомагали, підказували, намагалися надихнути на творчість і їм це вдалося, роботи вийшли чудові. У це складно повірити, поки не побачиш – з буденного аркуша білого паперу був створений цілий унікальний світ, який дивує, зачаровує, надихає.

Після кропіткої праці дітям було запропоновано ігрову програму. Вони взяли участь у конкурсах та іграх: «Іго-го», «Льодові перегони», «Сніжки», «Кидання льодинок», «Хто загубив рукавичку».

А на завершення діти за чашечкою чаю розповідали про своїх улюблених літературних героїв, книги, які вони прочитали останнім часом. Запрошеним так сподобався майстер – клас, що вони із задоволенням проведуть його вдома.

Результатом майстер-класу є власноруч виготовлена витинанка, яка буде наклеєна на паперову рамочку – справжня традиційна хатня прикраса!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.