Лялька Зерновушка

Оберегові ляльки існують з давніх часів. Їх дуже багато і всі вони різноманітні. Так лялечка Зерновушка є прекрасним оберегом для дому.

Лялька Зерновушка – це символ достатку і благополуччя, які панують в сім`ї. Причому чим жирнішою та вгодованою вона буде, тим краще житиметься мешканцям будинку. Робити такий оберіг прийнято восени, коли йде збирання врожаю, оскільки для його виготовлення прийнято використовувати «начинку», зібрану зі свого городу. Основа лялечки – полотняний мішечок, набитий крупою, а вся вона повинна бути вбрана в національний одяг з візерунками, що символізують сонце і воду. Оберіг можна наповнювати буквально будь-якими злаками і сумішами з них.

Саме виготовленням такої обрядової ляльки займалися маленькі читачі центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна під час майстер-класу, який провела бібліотекар Маценко Світлана, 16 вересня. При виготовленні ляльки діти використовували натуральні тканини, крупи, які не мали пошкоджень (неприпустимо користуватися подрібненими або дефектними зернятками).

Усі учасники отримали величезне задоволення від майстер-класу, а найважливіше, що кожен зробив свою власну ляльку-оберіг. Адже лялька зроблена власними руками набуває особливого сенсу, адже в неї вкладена любов і душевна сила господарів будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.