Креатив. Несподівані картини

23 листопада 2017 року відбулося відкриття оригінальної виставки картин та виробів із риб’ячих кісток «Креатив. Несподівані картини» олександрійки Лілії Кляцької, яку вона присвятила своїм внукам – Глібу, Тарасу і Даші.

Лілія Олександрівна народилася 26 квітня 1962 року в місті Долинська Кіровоградської області.

В шкільні роки полюбляла точні науки і багато читала, брала участь в олімпіадах, художній самодіяльності.

Навчалась у Дніпропетровському промислово-економічному технікумі та Олександрійському училищі культури. Протягом навчання вела активний спосіб життя – була учасницею багатьох заходів, писала вірші та статті в місцеві газети. Закінчила училище у 1982 році, отримавши спеціальність бібліотекаря.

Працювала і за фахом, встигла побути навіть «заробітчанкою». Після травми і подальшої інвалідності почала шукати себе в мистецтві.

Саме хвороба стала поштовхом до створення картин, і пані Лілія спробувала свої сили в різних напрямках декоративно-прикладного мистецтва. Побачивши одного разу телепередачу про людей з обмеженими можливостями і їх творчі роботи, вирішила спробувати унікальну техніку fish-art. В цьому майбутню майстриню підтримала сім’я – чоловік та два люблячих сина.

Почуватися потрібними і корисними для суспільства – одне з найсильніших прагнень людей з особливими потребами.

Сьогодні весь вільний час жінка присвячує улюбленому заняттю – виготовленню незвичайних картин з риб`ячих кісток та луски.

Авторка виставки працює в техніці fish-art лише два роки, але в її колекції – вже більше 30 картин. Квіти – основна тематика творчості художниці. Важко повірити, що ці витончені роботи створені з такої банальної сировини. Для роботи пані Лілія бере те, що зазвичай викидають на смітник. Потрібно мати самобутній талант, щоб зробити з кісток риби пелюстки троянди, лілії, ромашки, маку, бузку, тонкі стебла і листочки, бутони.

Деякі картини народжуються за день – два, а на інші доводиться витрачати більше часу. За словами авторки, вона використовує кістки не всіх риб. Особливо гарні роботи виходять з щуки, карася, плотви, хеку, минтаю, коропа.

Кажуть, що ці твори мистецтва справляють цілющий вплив. Адже, окрім незаперечної сили гармонії художнього твору та доброї енергетики митця, несуть вони у собі акумульовану енергію землі, сонця і нескінченного життя.

На виставці представлено 25 картин: квіти, букети. Усі роботи – результат фантазії художниці. Вони ексклюзивні, індивідуальні.

Спілкуючись з гостями заходу, пані Лілія поділилася секретами своєї майстерності та планами на майбутнє – зобразити балерину, лебедів. А також запропонувала провести майстер-клас з фіш-арту для всіх бажаючих.

Майстриня отримала привітання та підтримку від родини, друзів, однокласників, бібліотекарів, школярів, студентів училища культури. Музичні вітання підготували вихованці вокального гуртка «Магічна музика» (керівник Джулай О.П.) Будинку дитячої та юнацької творчості та Пріхно Лілія – учениця ОНВК №17.

В своєму вітальному слові Лариса Овдієнко, завідувач дитячої бібліотеки, сказала: «Я пишаюся, що саме бібліотека, як культурно-просвітницький та дозвіллєвий центр, дає творчим людям стартовий майданчик для реалізації себе в мистецтві, дає розуміння митцям, що вони своєю творчістю приносять велику радість та задоволення від спілкування з прекрасним. Мені приємно, що в нашій бібліотеці відкрилась виставка нового для нашого міста напрямку декоративно-прикладного мистецтва».

Бібліотека запрошує всіх бажаючих переглянути виставку картин Лілії Кляцько та доторкнутися до такого незвичного та оригінального мистецтва. Виставка буде працювати до 20 грудня 2017 року в Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю.Гагаріна( пр. Соборний, 102).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.