Козацька слава наших предків

Історія кожного народу має свої символи. З часом, такий символ стає ознакою нації. Скажімо, для Америки – це «ковбой», для Японії – «самурай», а нашої історії неможливо уявити без козаччини.

В рамках святкування Дня українського козацтва бібліотека філія №10 спільно з учнями 4-А класу ЗНЗ №10 організували та провели інтелект – мандрівку «Козацька слава наших предків». Скільки є різноманітних згадок про них, і не тільки українських! Однак поряд з їх мужністю, силою, хитрістю та розумом частенько зустрічається краплинка містики, яка робить їх чимось більшим, ніж просто вояками. То може й справді запорожці були не такими вже й звичайними?

Здійснюючи мандрівку, учні дізналися про історію розвитку українського козацтва, пригадали гетьманів України та головні козацькі заповіді. З’ясували хто такі козаки: звідки походили, як виглядали, які мали відзнаки, як відпочивали, як воювали, які мали традиції.

На Січі поважні, авторитетні козаки, які не раз бували в боях, славилися силою, спритністю, мали гостре око, розумні голови, залюбки під час відпочинку брали участь у веселих змаганнях.

Тож, і наші юні козачати показували свою спритність, розум, кмітливість під час різноманітних конкурсів: «Козаки любомудри», «Як козаки картоплю збирали», «Як козаки борщ варили», «Як козаки на конях скакали» та багато інших.

Наша пам’ять про славне минуле має підкріплюватись добрими справами. Ми маємо бути достойними тих славних лицарів – запорозьких козаків, оборонців рідної землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.