Кібербулінг та як від нього захиститися

Небезпека чекає нас в Інтернеті навіть у звичайних, на наш погляд, життєвих ситуаціях.

Прогрес – явище різнобічне, яке разом з користю і розвитком несе нові ризики та проблеми. Один із прикладів такої проблеми – кібербулінг.

Про поняття «булінг» (цькування) підлітки в Україні більш-менш знають, адже останнім часом про нього чимало пишуть та розповідають. А от що таке «кібербулінг» – іноді навіть і не чули. Хоча на практиці, можливо, вже стикалися. І кращою «зброєю» проти цих негативних явищ є саме право просвітництво.

Тому, 11 лютого для учнівської молоді ЗНЗ №10 було організовано школу безпеки присвячену запобіганню булінгу та кібербулінгу у підлітковому середовищі.

Бібліотекар бібліотеки-філії № 10 разом з заступником начальника відділу правопросвітництва з надання БВП Олександрійського місцевого центру з надання БВПД Анною Лунга-Лягуша провели із парубками та дівчатами заняття, в ході якого були розглянуті наступні питання:

  • ознаки та типи кібербулінгу;
  • як розрізнити звичайний конфлікт від цькування,
  • відповідальність за кібербулінг;
  • рекомендації щодо того, як правильно реагувати на кібербулінг.

Також учасники заходу з’ясували, що кібербулінг є переслідуванням в Інтернеті, яке набуло загрозливих форм у XXI столітті. Кібербулери не ставлять підніжок – замість цього вони пишуть агресивні повідомлення у месенджерах, замість стусанів – надсилають повідомлення з погрозами у соцмережах, замість насмішок – створюють фальшиві профілі та розповсюджують конфіденційні дані про однолітків.

В якості наочних порад щодо протидії кібербулінгу було запропоновано відповідні відеоролики.

Наостанок А.Лунга-Лягуша поділилася контактами гарячих ліній, електронними адресами й телефонами, які можуть стати в нагоді при реагуванні на прояви булінгу та кібербулінгу.

Зауважимо, що захід було проведено в рамках відзначення Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day), який проходить під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.