14

Художники Олександрії

 

Николенко С.Ф. Натюрморт с тюльпанами (2003)

Ніколенко  Степан Федорович (1941 р.н.) художник, директор дитячої художньої школи м. Олександрії. Закінчив Красноярський художній інститут. З 1968р. постійно бере участь в місцевих, обласних та республіканських  виставках художників, а також має декілька персональних виставок. Ніколенко С.Ф. – переможець конкурсу «Олександрієць 2006 року» в номінації «Талант року». Автор сучасного гербу м. Олександрія.
Художник багато уваги приділяє особистості та її внутрішньому світу, що яскраво проявляється у портретній галереї сучасників. І це зрозуміло, адже для живописця, основний напрям творчості якого сюжетно-тематичні полотна, інтерес до людини, а тим самим і до портретного жанру  є цілком природній. Портрети, написані рукою Ніколенка, розкривають характер, долю, саму біографію людини.
Живописне світосприйняття митця проявляється і в його натюрмортах.
За змістом вони традиційні. Але автор завжди залишається вірним певній емоційній настроєності, схвильованості та ліричній задушевності. Інтонація його робіт зберігає стриману відповідність загальній побудові твору.
Графічний доробок художника – цикл замальовок гарних куточків Франції. Це сторінки життя, розповідь про події і людей, з якими  автору довелося зустрітися. С.Ф. Ніколенко  не тільки плідно працює сам, а й дав путівку в життя багатьом талановитим юним художникам.

Охапкін Олександр Ігоревич

Охапкін О.І.(1963), випускник Київської художньої академії, викладач дитячої художньої школи м.Олександрії. В його картинах поєднується техніка стародавнього іконопису і сучасні прийоми малювання. Твори Охапкіна зберігаються у фондах Спілки художників України, приватних колекціях Німеччини, Франції, США, Канади, Польщі,Італії.
Професор Київської Духовної Академії під час персональної виставки художника у Києві відзначив: “Дуже миле мистецтво , повне любові до Бога і поваги до України, ніжного почуття віри. Ви, пане Олександр, вводите вічне і неземне випромінювання Духу на сучасність.”

 

 

 

Честахівський Григорій Миколайович
(1816- 1893, нар. в с. Петриківка, тепер с. Нова Прага Олександрійського району)

Відомий український художник. У 1854 р. закінчив імператорську Академію мистецтв. Близький друг Т.Г. Шевченка. Відіграв визначальну роль у перепохованні тіла Т.Г. Шевченка в Каневі. Відомий як автор портретів визначних людей Росії, іконописець. Одну з ікон присвятив Т.Г. Шевченку

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.