Хелловін-батл у бібліотеці для юнацтва

Чому діти та підлітки люблять страшні історії? Чому обожнюють вампірів та страшних чудовиськ? Чому не варто панікувати, коли дитина хоче читати книги жахів?

Відповіді на ці запитання та багато інших спробували знайти бібліотекарі бібліотеки для юнацтва, готуючись та проводячи розважальний захід, присвячений Хелловіну.

Психологи стверджують, що діти від самого народження люблять, коли їх лякають, але лише за тієї умови, що довіряють тому, хто їх лякає, і можуть будь-якої миті його зупинити.

Тож бібліотекарі вирішили влаштувати не просто Хелловінський шабаш, а обрали досить незвичну форму вечірки до цього неоднозначного свята – Хелловін-батл під назвою «Trick or treat». За основу взяли популярну в Америці міську легенду 70-х років про ляльку Анабель, яка була одержима духом або демоном і начебто і до цього часу продовжує проявляти паранормальну активність і тому зберігається у спеціальній, ретельно зачиненій шафі з написом «Не відчиняти!».

А в бібліотеці для юнацтва все було по-іншому: на свято завітала шаманка – дівчина з племені арімаспи, яке проживало у північних районах Скіфії, та звернулася з проханням до юних читачів, щоб вони допомогли розсмішити страшну ляльку Анабель і вигнати з неї злий дух назавжди.

І ось тоді й розпочався справжнісінький Хелловін-батл – конкурсні змагання між командами юних глядачів, які більше були смішними ніж страшними: «Вирви око», «Жахливий мішечок», «Хелловінське пугало», «Ритуальний танець».

Було дуже весело навіть і тоді, коли зненацька підскочила у повітрі, впала на підлогу і розбилася чашка, коли раптово нізвідки виїхав усім під ноги дитячий автомобіль, і навіть тоді, коли в темному тунелі коридору з’явилася мовчазна постать у чорному одязі зі страшним гримом на обличчі.

Цілком можливо, що таке коректне ознайомлення дітей зі страшними історіями навчить їх правильно реагувати на сюжети книг та фільмів-«жахливчиків», зробить підлітків-читачів психологічно й емоційно сильнішими, здатними впоратися зі своїми страхами у реальному житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.