Інформаційна безпека кожного

Медіа настільки інтегрувалися в наш повсякденний життєвий простір, що більшість людей їх просто не помічають, а відтак не здатні критично оцінювати, піддавати сумніву все, що вони читають або сприймають через візуальні образи та звуки.

Центральна міська бібліотека ім. О.Пушкіна, прагнучи допомогти своїм користувачам орієнтуватися у потоці фейкових новин, пропаганди, чуток та реклами, провела тренінг для людей старшого віку «Інформаційна безпека кожного».

Мета даного тренінгу – надання базових знань у сфері медіа, ознайомлення з найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, а також, надання базових інструментів перевірки інформації та критичного мислення.

Учасники заходу активно брали участь в обговоренні та виконанні практичних завдань та вправ, ділилися своїми спостереженнями. Присутні ознайомилися з відео роботою бібліотекарів «Фантастичні фейки! Де їх шукати?». Окрему увагу приділили виставці плакатів «Плакат думок», в роботах яких розкрито тему цензури, пропаганди, свободи слова, фейкових новин, інформаційної війни, критичного аналізу медіа-повідомлень, зв’язку влади із медіа, соціальних мереж і суспільного телебачення.

Сподіваємося, що після даного тренінгу відвідувачі бібліотеки будуть свідомішими медіа користувачами та знатимуть, яким чином перевіряти різного виду сумнівну інформацію.

Будьте медіа грамотними і бережіть себе!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.