Ім’я таке просте – ТАРАС, а велич і душа глибинна

Минуло 205 років від народження Великого Кобзаря, а його творчість є актуальною і сьогодні.

Ювілей Тараса Шевченка, без перебільшення, є світовою подією. Він є в календарі ЮНЕСКО, його відзначають в різних країнах світу і, звичайно в Україні. Приємно бачити, що школярі знають, поважають творчість Кобзаря і той внесок, який він зробив в українську та світову літературу.

4 березня працівники відділу обслуговування читачів – учнів 5-9 класів, центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна, запросили до себе своїх постійних друзів, учнів 7-х класів ОНВК №17, на літературно-музичний ранок «Ім’я таке просте – ТАРАС, а велич і душа глибинна», щоб вшанувати пам’ять нашого ВЕЛИКОГО УКРАЇНЦЯ, перегорнувши окремі сторінки його життєвого шляху.

Бібліотекарі підготували цікаві факти з життя поета, декламували уривки з його найкращих творів, але родзинкою свята стали театралізовані моменти з біографії Кобзаря.

Школярам ще раз нагадали про складну долю родини Шевченка, про те, що значить бути кріпаком і не мати ніяких прав, про любов малого Тараса до природи, і як наслідок, про його талант до малювання; про те, як втратив батьків та тяжко працював змалечку, а ще захоплювався розповідями діда Івана про козаків та Січ.

Були зачитані вірші «Мені тринадцятий минало», «Зоре моя вечірняя», «Заросли шляхи тернями» та інші; прозвучали пісні: «Садок вишневий коло хати», «Думи мої, думи мої», «Молитва за Україну». Всі присутні полинули у спогади про дитячі та юнацькі роки Тараса Шевченка, переглянувши відео «Дитячі роки Т. Шевченка», «Доля», «Шевченко − художник». І, наостанок, семикласники зіграли у літературну гру «З якого твору?» та взяли участь у вікторині «Чи знаєте ви твори Шевченка?», де показали свої знання та ерудицію.

Десятиліття йдуть за десятиліттями, а Шевченкове слово залишається таким же діючим і закличним, як і в часи його написання. І сьогодні багато його віршів є сучасними і значущими для нас, його правнуків і праправнуків.

Закінчилася зустріч словами письменника «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.