І. Михалевич «Українська народна писанка»

19 лютого в Центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна відбулася презентація нової книги талановитої писанкарки Ірини Михалевич «Українська народна писанка».

Ірина народилася 12 грудня 1985 року в селищі міського типу Смоліне (Кіровоградська область). Проживала в селищі до закінчення школи.

У 2005 році закінчила педагогічний коледж ім. В.О.Сухомлинського, а у 2009 році державний педагогічний університет ім. В.Винниченка (м.Кропивницький), за спеціальністю українська філологія.

Нині з чоловіком та донькою мешкає в місті Олександрії.

Писати писанки почала 8 років тому, невдовзі після народження доньки. Того ж року вперше продемонструвала свої роботи на виставці в олександрійському музеї. Вчилася писанкарству самотужки за посібником Юлії Датченко «Писанки Катеринославщини». Пізніше почала відписувати писанки рідного краю, пробувати природні барвники, проводити майстер-класи не тільки в нашому місті, а й по всій Україні.

Перша книга Ірини Михалевич – порадник «Фарбування писанки. Природні барви» вийшов навесні 2018 року, в якому подано практичні поради початківцям-писанкарям, а також зібрані рецепти приготування рослинних відварів.

Друга книга – «Українська народна писанка», вийшла у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» в лютому місяці цього року, де Ірина ділиться своєю майстерністю з охочими опанувати мистецтво розпису. У виданні міститься інформація про матеріали та інструменти, технологію роботи з писачком, виготовлення натуральної фарби, порядок роботи й етапи фарбування, нанесення ескізу-візерунка, особливі слова, які промовляються перед початком роботи. До книги увійшло 20 різних рецептів, а також покрокові майстер-класи з написання найцікавіших орнаментів. Ця книга допоможе кожному, хто прагне навчитися писати писанку, наділяючи тло та зображені на ній символи неповторними відтінками.

З книгами Ірини Михалевич можна ознайомитися в бібліотеках нашого міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.