6

Голокост у пам’яті народній

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту (винищення євреїв та інших «неарійських» народів нацистами в роки Другої світової війни) в усьому світі офіційно відзначається 27 січня.

Саме цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

До цієї дати, бібліотекарі центральної міської бібліотеки ім. О Пушкіна разом зі студентами бібліотечного факультету провели тематичну годину «Голокост у пам’яті народній» для учнівської молоді Олександрійського коледжу культури і мистецтв. Присутні дізналися про страшну, жахливу етнічну чистку, знищення окремих народів. Студенти розповіли про «Хащеватську трагедію», під час якої нацисти розстріляли буквально за один день дві тисячі людей в селі Хащевате Гайворонського району. Про це завжди буде нагадувати меморіальний комплекс «Хащеватська трагедія», що є одним з найбільших в Європі пам’ятником жертвам Голокосту.

Також, у відділі обслуговування експонується книжкова виставка-спомин «Напередодні темряви». На експозиції представлена історична література, документи, наукові розвідки, книги пам’яті, художні твори, а також статті з періодичних видань та довідкова література. Ознайомившись з її змістом, користувачі усвідомлюють, що Голокост − це ідеологічно схвалене масове знищення мільйонів невинних людей, голод, смерть, небезпечні наслідки, які накривають чорним покривалом цілі міста і регіони − то історичне наслідування, від якого хочеться відмовитися, викреслити його. Але наш моральний борг − відключити це бажання і продовжити пам’ятати уроки геноциду. В ім’я того, щоб це не повторилось.

Ми не маємо права забувати урок, який дав світу Голокост.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.