5

Година героїчних спогадів

Рівно тридцять два роки нас відділяє від того страшного квітневого ранку, коли слово «Чорнобиль» рознеслося по всьому світові як провісник болю й горя.

Доторкнутися до сторінок Чорнобильської трагедії мали змогу школярі Олександрійського колегіуму та НВК «ЗНЗ I-III ступенів № 9-спеціалізована школа», які 23 квітня завітали до Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна на годину героїчних спогадів «Чорним лихом, чорним смутком в ніч квітневу став Чорнобиль».

Бібліотекарі нагадали присутнім історію трагедії, показали кінохроніку. Година спогадів перенесла підлітків у ті часи, коли їх батьки були майже такого самого віку, як вони сьогодні. У всіх на вустах лунали слова «глобальна катастрофа», «радіоактивне забруднення», «екологічні біженці», «ліквідатори».

Розповісти юному поколінню про аварію на ЧАЕС погодилися ліквідатори аварії на ЧАЕС: голова громадської організації «Спілка інвалідів Чорнобиля» Людмила Федорівна Комлева та заступник голови громадської організації Володимир Іванович Уваров.

Зустріч із ліквідаторами проходила в теплій і невимушеній атмосфері. Ліквідатори ділилися зі школярами своїми спогадами того буремного року, адже це вже не сторінки книги й не кадри фільму. Це – слова безпосередніх учасників Чорнобильської драми. Зокрема Людмила Комлєва розповіла, що була в той час військовослужбовцем і її полк одним із перших прибув на місце аварії. Володимир Уваров, який разом з товаришами був на найнебезпечніших ділянках АЕС розповів про трагічні події весни 1986 року, про героїзм пожежників, людей, долі яких злилися з Чорнобилем. А ще гості зачитали листи від школярів, де ті поділилися своїми думками щодо трагедії.

У щирій розмові час проминув непомітно.

Загиблих героїв присутні у залі вшанували хвилиною мовчання.

Ліквідаторам діти вручили квіти й побажали довгих років життя й міцного здоров’я. Пам’ять житиме, допоки передаватиметься із вуст у вуста.

А ще бібліотекарі організували тематичну зону з книгами, в яких розміщені розповіді очевидців цієї трагедії, фотографіями перших ліквідаторів, а також статті з періодичних видань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.