Гала-вистава «Незабутній Шевченко»

Усе проходить, усе минає… Та залишається пам’ять, добра слава про людей, що мандрують у пошуках істини і правди…

В історії залишаються імена, які з гордістю вимовляє і шанує все людство. Мова йде про нашого українського Генія, Батька, Пророка – Тараса Григоровича Шевченка.

Напередодні 9 березня, його дня народження, ми розмірковуємо про те, як зробити класика доступним і сучасним, ближчим та зрозумілішим для молодого покоління. Як підштовхнути сучасних підлітків, народжених у ХХІ столітті, змалку оточених комп’ютерами, ноутбуками, планшетами, смартфонами та ігровими приставками, до переосмислення Великого Кобзаря, розуміння глибини його поезії?

Бібліотека для юнацтва знову усіх здивувала своїм креативом! До уваги старшокласників міста – гала-вистава «Незабутній Шевченко». Не виключено, що саме такий формат шевченківського заходу захопить дітей і підштовхне знайти «свій» текст у «Кобзарі».

Бібліотечна зала перетворювалася декілька разів на ті місця, де жив чи бував Тарас Григорович. Спочатку старшокласникам пропонують зазирнути у дитинство Шевченка: стіл, лава, мерехтить запалена свічка, малий Тарасик зі своєю матусею ведуть тихеньку розмову про зірки та долю людини.

Потім діти бачать іншу картинку й іншого Тараса – тринадцятилітнього: галявина, де він пас ягнят за селом, густі дерева на задньому плані, попереду – зелена травичка, річечка,біляпідлітка Тараса -його подруга Оксана. Розмови про спільне майбутнє і сльози.

Побачили сучасні учні і закоханого Тараса… Варвара Рєпіна, Агата Ускова, Лукерія Полусмак… Не завжди жінки Шевченка залишали слід в його поезії. Проте, не можна сказати що вони не залишили свій слід в творчості Тараса, як і у його житті.

Бібліотекарі-акторки прекрасно справилися зі своїм завданням: завідуюча бібліотекою для юнацтва Пріхно Світлана постала перед школярами в образі Шевченка, допомагаючи дітям побачити зростання генія від Тарасика до Великого Тараса.

Ролі жінок, які були у долі Кобзаря значимими, зіграли бібліотекарі: Шеремет Марта, Нечепоренко Яна, Фесун Ольга.

Ведуча цього театралізованого заходу, бібліотекар Калабіна Наталія, намагалася донести до учнів думку про те, що у наш час полум’яне слово Тараса нам дуже потрібне. Необхідні нам його внутрішня сила, правдивість, сміливість, ідеали добра, рівності, вміння любити свою Батьківщину.

Маємо надію, що ця гала-вистава дійсно зробила Тараса Григоровича Шевченка незабутнім для наших підлітків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.