4

Фахова зустріч бібліотекарів ЦБС та навчальних закладів міста

«Читання української книги: традиції та новації» – таку важливу для сьогоднішнього дня тему мав семінар-практикум, який відбувся для бібліотекарів міста на базі ліцею інформаційних технологій.

Бібліотекар ліцею Донцова Наталія Василівна за підтримки адміністрації та вчителів закладу приклала багато зусиль, щоб зібрання бібліотекарів шкіл та Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи було корисним, різностороннім і комфортним.

Методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту міської ради Пащенко Людмила Дмитрівна ознайомила бібліотекарів з планом роботи семінару, а директор ліцею Бутрименко Ольга Матвіївна привітала усіх присутніх, побажала плідної праці, високо оцінивши роль бібліотекаря у навчальному закладі та сучасному суспільстві.

Мультимедійна презентація досвіду роботи Донцової Наталії «Активне залучення до читання через традиційні ті інноваційні форми діяльності бібліотеки» зацікавила кожного присутнього у залі, адже саме такого бібліотекаря потребує нова українська школа: активного, креативного, з купою ідей та пропозицій, який прекрасно володіє сучасними інформаційними технологіями і вміє популяризувати книгу, читання, українське слово.

Наталія Василівна власноруч розробила покрокову інструкцію по створенню пізнавальних вікторин для читачів-учнів у програмі PowerPoint з використанням тригерів – спеціальних засобів анімації. Тож це не могло не зацікавити бібліотекарів. Усі жваво почали обговорювати такий формат інтерактивних вікторин і вчитися їх створювати.

Психолог ліцею інформаційних технологій Тускаєва Аліса Ігорівна запропонувала бібліотечним фахівцям на собі випробувати вплив арт-терапії. Її «Казкотерапія для дорослих» довела здатність казки позитивно впливати на психічний стан людини, полегшувати спілкування, розраджувати.

Під час семінару Донцовою Наталією за участі учнів 10-В класу був проведений літературний батл «Читаємо українською», який також викликав у всіх присутніх захоплення і бурю позитивних емоцій. Бібліотекар ЛІТу продемонструвала, яким чином можна готувати старшокласників до ЗНО з української мови та літератури в ігровій формі: було використано формат теле-шоу «Хто зверху?».

Вразили бібліотекарів і самі десятикласники: врівноважені, з міцними знаннями, з відчутною молодіжною позитивною харизмою, товариські, охайно одягнені, з гарними зачісками.

Символічним є те, що семінар-практикум бібліотекарів, присвячений способам популяризації української книги, читання, відбувся саме на базі ліцею інформаційних технологій – закладу, де серед учнів панує здорова навчальна конкуренція, де гарно вчитися – модно, стильно і престижно, де цінуються глибокі пізнання навчальних предметів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.