Екологічний набат Чорнобиль. Чорна хмара. Чорний біль…

Пробуджується від сну природа, розплющує очі земля, усе оживає, зеленіє, розквітає. Весна… Чорнобиль… Чорною плямою на нашій блакитній планеті стала Чорнобильська катастрофа.

Ось уже 33 роки дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… 33 роки минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими вони є.

Напередодні Міжнародного дня пам’яті Чорнобильської трагедії 24 квітня до Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна завітали дев’ятикласники ОНВК (ЗНЗ І-ІІ ступенів № 17 – ліцей) на екологічний набат «Чорнобиль. Чорна хмара. Чорний біль…».

Поділитися з олександрійськими школярами власними спогадами про ті страшні дні запросили і тих, хто безпосередньо брав участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Це наші герої-земляки, ліквідатори 1986 року – голова обласного союзу Чорнобильців України Людмила Комлєва та заступник голови спілки інвалідів Чорнобиля міста Олександрії Володимир Уваров.

Під час заходу присутні дізналися про чорний квітневий день, коли стався вибух, про подвиг ліквідаторів-чорнобильців, які ризикуючи собою першими прийняли на себе вогонь атомної катастрофи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі.

Діти переглянули відео «Чорнобиль (15 фактів про катастрофу)» та ознайомились з літературою тематичної полиці «Чорнобиль: загублений світ».

Наприкінці заходу бібліотекар та гості зазначили, що стан навколишнього світу залежить від нас. І ми маємо принести у нього мудрість , добро, милосердя, а також пам’ятати про тих, хто смертю смерть здолав і врятував нас від страшного лиха.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи.

Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Б’ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля… Вони нагадують: Пам’ятайте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.