До толерантності крок за кроком

Майже все наше життя проходить серед людей. Нам щоденно доводиться спілкуватися не тільки з тими, кого ми добре знаємо, любимо, але з багатьма незнайомими або навіть неприємними нам людьми.

І саме бібліотека є одним з найбільш підготовлених майданчиків для виховання і просування толерантного ставлення до інших. Адже сьогодні саме бібліотека – це місце для зустрічей, інтеграції і співіснування представників різних культур, віросповідань і національностей, “полігон” з формування нової моделі міжнаціональних відносин. Виховання культури толерантності у дітей необхідне для того, щоб подорослішавши, прийшовши в доросле життя, вони були озброєні розумінням цінностей ненасильства, терпимості, вмінням поважати права і свободи іншої людини.

16 листопада до Міжнародного дня толерантності працівниками бібліотеки-філії №10 було проведено годину морально-етичної грамотності «До толерантності крок за кроком» з учнями 7-А классу ЗНЗ №10.

Бібліотекарі “виростили” Дерево Пізнання, з якого кожен учасник заходу “збирав” листя з висловами видатних людей про толерантність, зачитував, міг погодитися з ними або заперечити та запропонувати свої думки, «створили» Сонце з промінцями, притаманними рисам толерантності. Використання різноманітних ігор та вправ, а саме вправа «Картопля», гра «Чарівна рука», творча робота «Мішечок порад», сценка: “Перед вами два шляхи. Обирайте…” дали можливість учням проявити себе, стати учасниками певних життєвих ситуацій, виявили стереотипи мислення і поведінки, дозволили надати учням приклади толерантного ставлення, а також виявили ступінь толерантності кожного учасника заходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.