1

Діти вулиці: розплата за байдужість

Діти вулиці… Це актуальна й велика проблема в нашій державі.

Ніхто не може навести достовірних даних, скільки безпритульних дітей мешкає в Україні. Єдине, що стверджує статистика, за останні роки трішки скоротилась кількість «дітей вулиці».

15 березня працівники бібліотеки-філії №10 завітали до учнівської молоді ЗНЗ №10 з інформаційним брифінгом «Діти вулиці: розплата за байдужість».

Бібліотекарі ознайомили учнів з поняттями «безпритульність», «бездомність», «бездоглядна дитина». Вели активний діалог обговорюючи основні проблеми цієї категорії людей, що опинились в скрутному становищі. Серед питань були такі: «Які існують найбільші проблеми безпритульних та бездоглядних дітей?», «Що відчувають при цьому ці знедолені люди, серед яких налічується дуже багато дітей», «Які основні причини потрапляння в число безпритульних?», «Специфіка «вуличного життя виробляє низку спільних рис характеру, яких саме?» «Чи знаєте громадські організації, які опікуються цими людьми в нашій країні?

Звичайно, особливу увагу на заході приділялося тяжкому становищу «дітей вулиці» в нашій країні, більшість з яких помирає від переохолодження, постійного недоїдання, хвороб, серед яких туберкульоз, СНІД, венеричні та шкірні захворювання. Ці діти майже всі стають жертвами злочинців, а пізніше – й самі ними стають. Їх змушують жебракувати, красти, займатися проституцією.

Учні переглянули відеосюжет «Нічийні діти» про тяжке існування «дітей вулиці», що дуже вразило та не аби як налякало їх.

Безперечно, основну причину поширення таких негативних явищ, як бездоглядність і безпритульність дітей, потрібно шукати саме в особливостях її сімейного оточення. Тікають на вулиці не лише діти з незаможних, неблагополучних сімей, де батьки алкоголіки та наркомани, а й діти із заможних родин, що відчувають психологічний тиск чи сексуальне насилля.

Бібліотекарі закликали не бути байдужими до проблем безпритульних, бездомних, бездоглядних, та разом з волонтерами намагатися допомагати їм!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.