Діалог та комунікації для вирішення конфлікту
10 січня, в рамках проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що фінансується Європейським Союзом, відбувся тренінг на тему: «Діалог та комунікації для вирішення конфлікту» учасниками якого була ініціативна група проекту «ДоброДій».
Тренери – Ольга Дацько та Олег Овчаренко розділили тренінг на 4 сесії.
Перша сесія мала на меті знайомство з темою, визначення понять та витоків упереджень та стереотипів.
Під час другої сесії розглядалися питання: Що таке діалог?, Які є принципи діалогу та стратегії реагування на складні ситуації? Важливість досягнення консенсусу для довгострокових результатів. Розібратися в темі допомагали різноманітні вправи, наприклад, учасників розділи на два народи (команди) запропонувавши абсолютно протилежну поведінку та манеру спілкування і завданням було домовитися про спільну відпустку. Це завдання виявилося не надто легким, адже, маючи значні відмінності складно домовитися.
Сесія № 3 називалася «Ключові навички ефективної комунікації: практика діалогу в громаді» і була насичена не менш цікавими вправами. У вправі «Апельсин» присутні розглядали конфлікт, його розвиток в залежності від підходу до нього: уникання, пристосування, компромісу, конкуренції та співпраці.
Вправа «Ток-шоу» дала нагоду учасникам тренінгу потренуватися у вмінні слухати, чути та розуміти.
Під час заключної, четвертої, сесії аналізувалися можливості застосування діалогу в громаді. Тренери дали завдання розділитися на групи: кожна група мала обрати проблему для діалогу, визначити хто може бути долучений до діалогу та визначити ролі, які зацікавили кожного. Завдання було складним і одночасно цікавим та корисним.
В кінці тренінгу учасники та тренери подякували однин одному за співпрацю.
PS: Ми, члени ініціативної групи проекту «ДоброДій», дуже вдячні Тренерам за харизму та щирість та цікавий, інформативний, ігровий, насамкінець, дуже необхідний тренінг. Адже знаючи, як необхідно поводити себе в тих чи інших обставинах, можна уникнути неприємних ситуацій.