День відкритих дверей «Вишиванка єднає нас»

День вишиванки в Україні… Ось так, у вишитих сорочках сьогодні, 16 травня, прийнято йти на роботу, на навчання і просто погуляти. Свято не прив’язане до жодного державного чи релігійного і проводять його вже тринадцятий рік. Ідея вбиратися у вишиванку кожен третій четвер травня належить студентам Чернівецького університету. Нині приходити у цей день у вишитій сорочці закликають у дитячих садочках, школах і в різних установах.

Центральні міська бібліотека вже кілька років поспіль підтримує дану традицію. Цьогоріч бібліотекарі заздалегідь готувалися до даного свята, організувавши виставку дитячих робіт «Моя родина у вишиванці», в котрій користувачі з задоволенням взяли участь, підготувавши художні роботи.

До послуг користувачів в читальній залі представлено етно-виставку «Вишиванка – справжній оберіг». Дана виставка познайомить з історією вишивки, традицією святкування, що символізує вишита сорочка. Адже сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, – бути оберегом, а вишиванка – це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне – показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.

«У вишиванці запис до бібліотеки безкоштовний»- таку акцію проголосили бібліотекарі для залучення користувачів і вона стала дієвою.

Загалом день пройшов насичено, цікаво з безліччю фото та селфі, адже одягшись згуртовано у національний одяг, українці в черговий раз показують свою нескореність, звитягу та самобутність нації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.