Читати, граючись: впровадження ігрових форм у роботу бібліотеки
Як навчити дитину полюбити читати? Як виховати справжнього читача? Як пробудити у юного покоління українців потребу читати за власним бажанням, за велінням душі, а не примусово?
Відповіді на ці надважливі запитання відшукували бібліотекарі навчальних закладів Олександрії спільно з методистом науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту міської ради Пащенко Людмилою Дмитрівною та бібліотекарями централізованої бібліотечної системи 29 жовтня 2018 року під час міського семінару-практикуму «Читати, граючись: впровадження ігрових форм у роботу бібліотеки».
Спілкування бібліотечних фахівців відбувалося на базі навчально-виховного об’єднання «Олександрійська гімназія ім. Т. Г. Шевченка – ЗНЗ I-II ступенів – школа мистецтв».
Вітальне слово та розповідь про заклад директора гімназії Лобунської Олени Анатоліївни викликало в учасників семінару велике бажання побачити своїми очима, як виглядає справжня нова українська школа, дізнатися, чим живе колектив учнів та вчителів, детальніше вникнути в діяльність бібліотекаря Пироженко Валентини Іванівни, яку щиро люблять та поважають усі в гімназії.
Під час мультимедійної презентації власного досвіду роботи Валентина Іванівна продемонструвала усім присутнім, що працює від душі, з великою любов’ю до дітей, вчителів, до книги, користується повагою у колективі.
Дійсно, якщо дитину залучати до книги та читання, взявши за основу ігрові форми роботи, бути щирим та послідовним, то результат не змусить чекати довго – з’являться справжні читачі, яким до душі цікава книга, які хочуть і вміють мислити та пізнавати нове.
Як стало зрозуміло під час плідного обміну досвідом, місце проведення семінару було обрано не випадково. Адже в гімназії існує культ книги, читанням захоплені не тільки вчителі, а й багато учнів. А найцікавіше те, що в цьому навчальному закладі дуже прижився буккросінг – безкоштовний обмін книгами, які школярі, прочитавши, залишають у спеціально обладнаних місцях.
Бібліотекар гімназії ім. Т.Г.Шевченка Пироженко В.І. провела показовий бібліотечний урок для другокласників з використанням лялькового театру «На гостини до лісової бібліотеки», де ляльководами були старшокласники – читацький актив шкільної бібліотеки.
Як відомо, театр – це завжди свято! З ним пов’язані радість, веселощі, яскраві враження, нові почуття. Це одна з найбільш яскравих барвистих і доступних сприйняттю дитини сфер мистецтва.
Бібліотекарі ще раз упевнилися у тому, що ляльковий театр допомагає дитині розкріпоститися, формує комунікативні вміння, підвищує самооцінку, розвиває мову, емоційну сферу і просто вносить яскраву незабутню різноманітність у повсякденне життя, збагачує внутрішній світ і, звичайно, показує шлях до книги.
Потім Валентина Іванівна продемонструвала учасникам семінару успішне та дієве використання передових інформаційних технологій під час бібліотечних заходів. Доказом цього стала інтерактивна вікторина «Казка в гості поспішає» для другокласників у кабінеті інформатики, де є чудова можливість для дітей за допомогою комп’ютера перевірити свої знання улюбленого жанру – казки.
Програма семінару була так гарно продумана, що не могла не викликати захоплення у бібліотекарів міста. Адже після всього побаченого учасники семінару ще й мали чудову можливість порелаксувати, відчувши себе майстринями. У кабінеті трудового навчання на них чекала вчитель трудового навчання та технологій Шевченко Г.С., яка провела майстер-клас по виготовленню креативних книжкових закладок з текстилю.
А далі бібліотекарі під час круглого столу підвели підсумки цієї фахової зустрічі, обмінялися думками, пропозиціями та щиро подякували бібліотекарю гімназії Пироженко В.І. та директору Лобунській О.А. за такий плідно проведений день.