Чому рипить сніжок?

А ви бачили колись малюнки на вікнах? Їх лютий мороз малює, щоб нас розвеселити, бо, насправді, не такий він уже й злий, якщо тепло одягтись.

А дерева в сріблястому інею? Неначе у казці, правда? Закриєш очі, потрусиш гілкою – за секунду перетворишся на снігову принцесу чи принца. Особливого настрою додають новорічні та Різдвяні свята: ялинка, феєрверки, смачна кутя, колядки та щедрівки, посівання, Дід Мороз з Снігуронькою, подарунки…Фантастика та й годі!

Один зимовий ранок чого тільки вартий? Ідеш, а сніг рипить під ногами, шепоче тобі щось таємне-таємне. Сніжинки в повітрі кружляють, красиві такі, зовсім одна на одну не схожі, неначе чарівні феї, що готові виконати всі твої чудернацькі бажання. І хай би як не тиснув мороз, а на душі все одно спокійно і тепло.

Зима дарує радість не лише дітям. Дуже часто можна спостерігати, як весело грають у сніжки дітлахи, катаються на санках та лижах дорослі. Ця пора року неймовірно красива та неповторна. А кожен її день – нова чарівна казка.

Ще більше про найчарівнішу і водночас найсуворішу пору року дізнались вихованці ДНЗ №25, які взяли участь в відео-подорожі «Чому рипить сніжок», що підготували для них працівники бібліотеки-філії № 3 для дітей. Дітлахи переглянули відео «Казка про зайчика і зиму», «Мудрі казки. Новорічні клопоти про зиму», «Коли приходить дід Мороз». Світлана Іванівна прочитала оповідання В. Срутинського «Чому рипить сніжок?», про чудернацьку пригоду, яка трапилася з зайчиком з великої заячої родини. По виразу облич та широко відкритих дитячих оченят можна було побачити то подив, то тривогу, то збентеження і врешті-решт радість, бо зайчатко залишилося живим і повернулося в свою родину завдяки витівкам, хитрощам і кмітливості Діда Мороза.

І малеча зрозуміла чому рипить сніжок. Рипить – значить попереджає про небезпеку, яка затаїлася в кроках чи – то людини, чи – то звіра.

А дізнавшись причину рипіння снігу, діти з великим задоволенням відгадували загадки, пов’язані з улюбленою порою року – зимою.

Дівчатка і хлопчики отримали заряд добрих і позитивних емоцій, гарний настрій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.