Будьмо достойні козацького роду

Доки буде Україна – доти будуть козаки. І це не просто слова поета-пісняра.

Річ у тім, що козаччина – це феномен, який об’єднав у своїх лавах вихідців з усіх суспільних станів. Тому без перебільшення його можна назвати загальнонаціональним.

Напевне, ніхто не сперечатиметься, що козаки – досить цікаве «явище» в українській і навіть світовій історії. Скільки є різноманітних згадок про них у різних джерелах. Щодо козацьких обрядів, то їх існує величезна кількість, деякі з них збереглися у переказах, деякі – написані етнографами та змальовані художниками.

Тож, 15 жовтня, до Дня українського козацтва та захисника України, працівники бібліотеки-філії № 5 разом з учнями ЗНЗ № 8 згадали деякі елементи козацьких традицій та розваг провівши годину козацьких традицій «Будьмо достойні козацького роду», де присутні мали змогу позмагатися у вправності та кмітливості. Доклавши разом розум, спритність та вправність рук та ніг, діти з задоволеннями і складали торбину козака, котрий збирається в похід, і мали причетність до готування козацької страви, і навіть мали змогу якнайшвидше дістатися до уявної козацької застави.

Але, виявляється, що поряд з козацькою мужністю, силою, хитрістю та розумом частенько зустрічається краплинка містики, яка робить цих відважних воїнів чимось більшим, ніж просто вояками. В цьому присутні переконалися, переглянувши відео «Таємниці козаків-характерників».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.