Будь медіаграмотним – досить ковтати фейки

В кожного з нас є гаджети, наші маленькі помічники, які допомагають нам перебувати постійно онлайн.

Зараз перед молоддю гостро постає проблема інформаційного шуму та маніпулювань за допомогою фейкової інформації.

Щоб зарадити цьому та навчити знаходити шляхи вирішення цієї ситуації, бібліотекарі бібліотеки-філії №10 спільно з учнями 10 класу ЗНЗ№10 провели круглий стіл «Будь медіаграмотним – досить ковтати фейки». На якому учні разом з бібліотекарями розбирали такі поняття як: інформаційна війна, фейки, діп-фейки, маніпуляції.

Переглянувши відео «Як вберегтися від фейків» учні дізналися про спеціальні сайти, а саме FactCheck, «Слово і діло», «VoxUkraine», за допомогою яких перевіряють на об’єктивність підозрілу інформацію. Розібрались з джерелами впливу на емоційну свідомість музики, за допомогою відеоматеріалу «Вплив музики на людину».

Не обійшлося і без практичної частини. За допомогою гри «Вмій розрізнити», зміст якої полягав у об’єктивній оцінці запропонованого тексту, молодь навчилася реально оцінювати подану інформацію. Та найбільше задоволення викликав медіа тест он-лайн «Фейк чи реальність?». Який показав непогані результати, але попередив, що необхідно уважно та досконало вивчати отриману інформацію.

Зустріч пройшла у гарному тісному колі та чудовому настрою учасників.

Сподіваємось, що наші поради молоде покоління застосує у своєму подальшому інформаційному житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.