Арт-майстерня для дітей і дорослих

Перемога проекту «Арт-майстерня для дітей і дорослих» Центральної міської бібліотеки ім.О.Пушкіна в конкурсі за програмою «Активні громадяни» Британської Ради

З 26 по 28лютого 2018 р. в Центральній міській бібліотеці ім.О.Пушкіна проходив тренінг за програмою «Активні громадяни», яка фінансується Британською Радою. На тренінг бібліотекарі запрошували усіх олександрійців, які бажають щось змінити та знайти фінансування суспільно-корисного проекту для нашого міста. Учасниками тренінгу були, окрім бібліотекарів, вчителі, члени громадських організацій, художники та громадські діячі.

Тренери програми, зокрема КІПЦ «Європейский клуб» Альона Глазкова та Світлана Овчаренко навчали присутніх писати проекти на конкурс від Британської Ради. Готові проекти потрібно було вчасно подати грантодавцям і чекати на результат.

Загалом на конкурс з усієї України було подано 199 проектів соціальної дії, усі вони заслуговують на підтримку та увагу громад цих міст, бо показали які активні громадяни живуть в Україні і готові змінити життя своїх громад на краще! Підтримку отримав 51 проект українських міст.

Від нашого міста було подано 6 проектів, три з них – від бібліотек Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи. І один із них отримав перемогу. А саме проект «Арт-майстерня для дітей і дорослих» в центральній міській бібліотеці ім.О.Пушкіна.

Серед олександрійців стали дуже популярними безкоштовні майстер-класи, що проходять кожного четверга в читальній залі бібліотеки (вул.Г.Усика,41). Фінансування проведення цих майстер-класів забезпечив нам попередній успішній проект «ДоброДій», який підтримано Міжнародною організацією з міграції за фінансування Європейського Союзу. Проект закінчується 30 червня 2018 року і ми дуже хотіли продовжити проведення таких потрібних МК для городян. Тому вирішили подаватись і на інші конкурси від грантодавців. І раді, що нашу ідею підтримало Представництво Британської Ради в Україні.

Проектом «Арт-майстерня для дітей і дорослих» передбачено проведення 32 безкоштовних майстер-класів з червня 2018 року по 28 лютого 2019 року. Для проведення МК буде залучено 9 волонтерів – майстрів та викладачів з різних напрямків мистецтва. Їх листи підтримки були долучені до проекту.

Участь у 32 майстер-класах людей різного віку, сімей, колективів – допоможе об’єднати людей, знайти однодумців, виявить творчих та ініціативних. Спілкування батьків та дітей під час майстер-класів допоможе краще зрозуміти один одного, налагодить взаєморозуміння, урізноманітнить дозвілля сім’ї, стане корисним та цікавим заняттям для батьків і дітей у вільний час.

У лютому 2019 року заплановано також проведення безкоштовного практичного тренінгу «Як хобі перетворити на бізнес?» для учасників майстер-класів, які матимуть змогу подивитися на хобі як на окремий бізнес, який може стати поштовхом до рішення відкрити свою власну справу та принесе додатковий дохід до сімейного бюджету.

Інші проекти міських організацій, які не отримали підтримку навесні, будуть подані ще восени цього року. І бажаємо їм успіху та перемоги!

З повагою, директор Олександрійської міської ЦБС Тетяна Троцюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.